Wisła Kraków finalizuje negocjacje z obrońcą. Jest bardzo blisko

2026-05-20 09:34:42; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Wisła Kraków finalizuje negocjacje z obrońcą. Jest bardzo blisko Fot. Krzysztof Porebski [PressFocus]
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Łukasz Gikiewicz [TVP Sport]

Wisła Kraków po awansie do Ekstraklasy będzie chciała zatrzymać swoich kluczowych piłkarzy. Bardzo blisko podpisania nowego kontraktu jest Wiktor Biedrzycki, o czym na antenie TVP Sport poinformował Łukasz Gikiewicz.

Po czterech latach spędzonych na poziomie pierwszej ligi Wisła Kraków wraca do Ekstraklasy, a to będzie oczywiście wiązało się z koniecznością solidnego wzmocnienia zespołu.

Potrzeb na poszczególnych pozycjach nie brakuje. Jak przyznał ostatnio prezes Jarosław Królewski, klub z Reymonta w trakcie nadchodzącego okna zamierza przeprowadzić około siedmiu transferów przychodzących.

Jednocześnie działacze Wisły muszą w najbliższym czasie wyjaśnić przyszłość swoich aktualnych zawodników, których kontrakty wygasają wraz z końcem czerwca. Właśnie poznaliśmy nazwisko, które wedle medialnych doniesień jest o krok od przedłużenia swojego pobytu pod Wawelem.

Mowa o Wiktorze Biedrzyckim. Z informacji podanych przez Łukasza Gikiewicza na antenie TVP Sport w programie „1 liga styl życia” wynika, że środkowy obrońca jest bardzo blisko podpisania nowej umowy z Wisłą.

Biedrzycki w bardzo dużym stopniu przyczynił się do wywalczonego przez krakowski klub awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy. 28-letni zawodnik w dobiegającym końca sezonie zanotował 25 ligowych występów i zwieńczył je pięcioma golami oraz trzema asystami.

Wspomniany dorobek byłby jeszcze większy, lecz w ostatnim czasie piłkarz Wisły musiał pauzować z powodu urazu stawu skokowego. W koszulce „Białej Gwiazdy” oglądamy go od 2024 roku, kiedy to przeniósł się do niej z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.