Wisła Kraków z takim budżetem w Ekstraklasie. Pokaźnie

2026-05-08 11:24:23; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Wisła Kraków z takim budżetem w Ekstraklasie. Pokaźnie Fot. Michal Kedzierski
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Kanal Sportowy

Wisła Kraków po awansie zamierza ustabilizować swoją pozycję w Ekstraklasie, a następnie walczyć o najwyższe cele. Jarosław Królewski przekazał, że budżet na przyszły sezon może wynieść nawet 70 milionów złotych. „Ceny biletów i karnetów na pewno wzrosną” - powiadomił działacz w Kanale Sportowym.

Wisła czekała cztery długie lata na awans do Ekstraklasy. Raczej niewielu spodziewało się, że pierwsza liga tak mocno będzie trzymała w swoich ramionach 13-krotnego mistrza Polski. 

„Biała Gwiazda” nie zamierz w przyszłym sezonie walczyć o utrzymanie. Chce zapewnić sobie stabilną pozycję w elicie. Po okresie przejściowym liczy na to, że zacznie walczyć o najwyższe cele.

Promocja do najlepszej ligi oznacza naturalnie zwiększenie przychodów - między innymi dzięki umowom z praw telewizyjnych. To oznacza, że klub będzie operował znacznie większymi środkami. 

Jarosław Królewski przekazał, iż w najlepszym wypadku Wisła może dysponować budżetem na poziomie 70 milionów złotych.

- Budżet na pewno się zwiększy. Celujemy w budżet między 55 a 70 milionów złotych. To zależy od sprzedaży karnetów, umów sponsorskich i telewizyjnych. Na pewno budżet będzie pokaźny i zwiększymy przychody. Ceny biletów i karnetów na pewno wzrosną. Jeśli chcemy się rozwijać kadrowo, jest to naturalne - padło w Kanale Sportowym.

Część środków na pewno zostanie spożytkowana na wzmocnienia. Prezes zaznaczał jednak kilkukrotnie, że przy Reymonta nie planują rewolucji. W klubie nadal będą szukali zawodników na wolnym rynku.