Znana decyzja w sprawie meczu Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

2026-05-13 16:52:50; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Znana decyzja w sprawie meczu Śląsk Wrocław - Wisła Kraków Fot. Mateusz Porzucek | PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Piotr Potępa | Mateusz Miga [Sport.tvp.pl]

Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej oddaliła wniosek Wisły Kraków dotyczący walkowera za mecz ze Śląskiem Wrocław w I lidze. Zmiany wyniku nie będzie - podają Piotr Potępa i Mateusz Miga ze Sport.tvp.pl.

Śląsk Wrocław miał zagrać o pierwszoligowe punkty z Wisłą Kraków 7 marca. Brak zgody tego pierwszego na pojawienie się kibiców „Białej Gwiazdy” na stadionie doprowadził do sytuacji, w której szefostwo klubu z województwa małopolskiego postanowiło w ogóle nie wybierać się na spotkanie.

Jakiś czas po tym Komisja do spraw Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej orzekła o walkowerze na korzyść Śląska za niestawienie się Wisły na obiekcie. Komisja Dyscyplinarna nałożyła z kolei na gospodarzy milion złotych kary za niewpuszczenie fanów rywala.

Oba kluby zwróciły się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN-u. Na decyzje trzeba było poczekać, ale wygląda na to, że główna sprawa jest już jasna.

Piotr Potępa przekazał, że wymieniony podmiot utrzymał walkowera na korzyść klubu z Wrocławia. Podobne wieści przedstawił Mateusz Miga, według którego Wisła ma jeszcze raz się od tego odwołać.

Drugi z dziennikarzy dorzucił, że oddalono też wniosek Śląska dotyczący potencjalnego zadośćuczynienia od Wisły z tytułu kosztów organizacji spotkania. Uznano, iż to nie jest wątek do rozstrzygnięcia przez NKO. Werdykt dotyczący ewentualnego zmniejszenia grzywny dla wrocławskiego klubu został z kolei odroczony do 21 maja.

Wisła jest już pewna awansu do Ekstraklasy. Śląsk również znajduje się blisko elity. Zajmując drugie miejsce w tabeli, wyprzedza Wieczystą Kraków o pięć punktów.