Trener Crotone spełnia obietnicę i wyrusza w wielką podróż

2 lata temu
Trener Crotone spełnia obietnicę i wyrusza w wielką podróż

Trener Crotone, Davide Nicola, nie wycofał się z szalonej obietnicy, jaką dał jakiś czas temu.

Beniaminek Serie A przez większą część ostatniego sezonu regularnie zawodził. Po 19. kolejkach miał na swoim koncie raptem dziewięć punktów i wydawało się, że latem z hukiem wróci do drugiej ligi. Dzięki niebywałej końcówce i sześciu wygranych w 10 ostatnich meczach zespół z Kalabrii utrzymał się jednak w elicie.


Jeszcze przed ostatnimi rozstrzygnięciami Nicola zdecydował się publicznie dać pewną obietnicę. - Jeśli się utrzymamy, pojadę rowerem z Crotone do Turynu - zakomunikował, nie przejmując się tym, że trasa ta liczy ponad 1200 kilometrów.

44-latek nie rzucił słów na wiatr i zgodnie z doniesieniami włoskich mediów, lada moment rozpocznie wielką podróż. Trasa nie będzie przypadkowa. Szkoleniowiec przejedzie bowiem przez Tarant, Bari, Pescarę, Ankonę, Livorno, Genuę i w końcu trafi do Turynu. Przejażdżka będzie niezwykle symboliczna, ponieważ w miastach tych najpierw grał jako piłkarz, a następnie pracował jako trener.


To jednak nie wszystko. Jednym z jego ostatnich przystanków będzie leżące nieopodal Turynu Vigone. To rodzinne miasteczko szkoleniowca, w którym trzy lata temu zmarł jego 14-letni syn. Chłopiec został potrącony przez autobus jadąc właśnie na rowerze.


Dziennikarze z Półwyspu Apenińskiego podają, że w czasie niezwykłej podróży Nicoli będzie towarzyszyć kilku członków rodziny.   


Tekst alternatywnyŹRÓDŁO
Tancredi Palmieri I Ilcrotonese.it
TAGI: Włochy Trenerzy Davide Nicola FC Crotone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.