Oficjalnie: Manchester United uzgodnił warunki transferu Lindelöfa

2 lata temu
Oficjalnie: Manchester United uzgodnił warunki transferu Lindelöfa

Victor Lindelöf dołączy do Manchesteru United, który osiągnął porozumienie z Benfiką.

Anglicy wydali oświadczenie za pośrednictwem strony internetowej, informując o zaakceptowaniu przez Portugalczyków oferty za obrońcę. Teraz reprezentanta Szwecji czeka podróż na Wyspy Brytyjskie, gdzie przejdzie testy medyczne, przy okazji ustalając ostatnie szczegóły swej przyszłej umowy.

Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione w oficjalnym komunikacie, ale „Sky Sports” ujawnia wysokość przyszłej opłaty. „Czerwone Diabły” i Benfica zgodziły się, że wartość transferu wyniesie 30,7 miliona funtów.

22-latek będzie pierwszym letnim wzmocnieniem dokonanym przez Jose Mourinho i jednocześnie realizacją jego zapowiedzi. Portugalczyk w mediach wypowiadał się bowiem na temat planów sprowadzenia nowego defensora. Oprócz Lindelöfa brano pod uwagę także Michaela Keane'a.

Wychowanek Västerås IK do Lizbony przeniósł się w 2011 roku. W ubiegłym sezonie wystąpił w 32 ligowych meczach, strzelając jednego gola. Z klubem z Old Trafford łączono go od ponad roku, już zimo poważnie spekulowano o rychłym transferze.

AKTUALIZACJA:

Benfica także wydała swoje oświadczenie,  w którym zapewnia że otrzyma za swojego dotychczasowego piłkarza 35 milionów euro, co zgadza się z wyceną „Sky Sports”. Różnica polega na tym, że Portugalczycy poinformowali jeszcze o istnieniu bonusów wartych kolejne 10 milionów.ŹRÓDŁO
Manchester United
TAGI: Oficjalnie Manchester United FC Anglia Benfica Lizbona Portugalia Szwecja Victor Jörgen Nilsson-Lindelöf
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.