Oficjalnie: Pellegrini w Romie, Ricci w Sassuolo

2 lata temu
Oficjalnie: Pellegrini w Romie, Ricci w Sassuolo

AS Roma poinformowała na oficjalnej stronie internetowej o sprowadzeniu Lorenzo Pellegriniego.

Rzymski zespół postanowił skorzystać z klauzuli odkupu zamieszczonej przed dwoma laty w umowie sprzedaży Pellegriniego. „Giallorossi” oddali wówczas swojego wychowanka do Sassuolo za 1,25 miliona euro, ale zapewnili sobie możliwość jego odkupienia za 10 milionów euro do 30 czerwca 2017 roku.

Transferu środkowego pomocnika zażyczył sobie nowy trener Romy, sprowadzony z Sassuolo, Eusebio Di Francesco. Działacze wicemistrza Włoch musieli się spieszyć, dlatego transakcja została sfinalizowana w ostatnich dniach w Krakowie, gdzie 21-latek przebywał na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Pellegrini został dzisiaj zaprezentowany w nowych barwach po podpisaniu pięcioletniego kontraktu.

- Powrót do Trigorii jest dla mnie niesamowity i był dla mnie celem, odkąd przeniosłem się do Sassuolo. To koronacyjny moment mojej dwuletniej podróży. Chciałbym podziękować Romie i dyrektorowi Monchiemu, który zawsze był mi bliski. Przekazał mi, że chce przebudować zespół i ja mam być jego częścią – powiedział Pellegrini.

- Roma jest dumna ze sprowadzenia Pellegriniego do domu. W ostatnich latach Lorenzo dojrzał i zebrał doświadczenie w barwach Sassuolo, więc jesteśmy pewni, że może mieć swój wkład w rozwój tej drużyny – zapewnił Monchi.

Pellegrini wystąpił w zeszłym sezonie w 34 spotkaniach na wszystkich frontach, podczas których strzelił osiem bramek i zanotował osiem asyst.

W przeciwnym kierunku powędrował Federico Ricci, który przebywał w Sassuolo w zeszłym sezonie na wypożyczeniu. Nie poinformowano, ile kosztował 23-latek. Prawy skrzydłowy wystąpił w poprzednim roku w 31 meczach i zdobył dwie bramki.


ŹRÓDŁO
Roma
TAGI: Federico Ricci Lorenzo Pellegrini Włochy Oficjalnie US Sassuolo AS Roma
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.