Oficjalnie: Howson i Christie w Middlesbrough

2 lata temu Oficjalnie: Howson i Christie w Middlesbrough
fot. Middlesbrough FC

Garry Monk dokonał swoich pierwszych transferów w roli menadżera Middlesbrough.

38-letni szkoleniowiec rozpoczął letnie polowanie od mocnego uderzenia i od razu ustrzelił dwóch piłkarzy. To Jonny Howson oraz Cyrus Christie. Monk nie ukrywał radości ze sfinalizowania transferów i wyraził nadzieję, że obydwaj zawodnicy podniosą jakość jego zespołu.

- Jesteśmy zadowoleni, bo pracowaliśmy ciężko nad sprowadzeniem odpowiednich wzmocnień. Mówiłem już, że mam rdzeń drużyny, który dobrze ze sobą współpracuje i chcieliśmy pozyskać konkretnych graczy z konkretnymi umiejętnościami - powiedział Monk po ogłoszeniu transferów.

Jonny Howson spędził ostatnie 4,5 roku w Norwich City, ale jest wychowankiem Leeds. Z "Kanarkami" grał zarówno w Premier League, jaki i Championship. 29-letni Anglik ma na koncie 104 mecze w angielskiej ekstraklasie (zdobył w nich 8 goli i zaliczył 6 asyst) oraz 146 spotkań na jej zapleczu. Middlesbrough zapłaciło za jego transfer 5,65 miliona euro.

- Jonny różni się stylem gry od innych naszych pomocników, daje nam różne opcje. Ma doświadczenie oraz jakość i jest zdeterminowany by dobrze wypaść i posunąć klub do przodu - zapewnił Monk.

Cyrus Christie nie ma doświadczenia w Premier League, ale wystąpił w ponad 140 meczach Championship. Przez ostatnie trzy sezony występował w Derby County. 24-latek może występować na każdej pozycji w obronie, ale najlepiej czuje się na jej prawym boku. Jego sprowadzenie kosztowało 2,8 miliona euro. Klub nie poinformował jak długo obowiązywać będą umowy angielskiego duetu.

- Cyrus to świetny dodatek do formacji, w której mamy braki. On i Jonny muszą pracować tak samo ciężko jak piłkarze, których już mamy w zespole, żeby dobrze przygotować się do sezonu - stwierdził Monk.ŹRÓDŁO
Middlesbrough FC
TAGI: Jonathan Howson Cyrus Sylvester Frederick Christie Middlesbrough FC Oficjalnie Norwich City FC Derby County FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.