Oficjalnie: Defrel w Romie

2 lata temu
Oficjalnie: Defrel w Romie
fot. AS Roma

Grégoire Defrel został piłkarzem Romy.

Klub ogłosił za pośrednictwem strony internetowej, że pozyskał wspomnianego wyżej Francuza. Został on wypożyczony na najbliższy sezon za 5 milionów euro, później natomiast dojdzie do wykupu i konto Sassuolo zasili 15 milionów euro. Kosz transakcji może wzrosnąć o 3 miliony po spełnieniu tzw. bonusów.

26-latem ma już za sobą testy medyczne, po przejściu których podpisał umową wiążącą go z ekipą ze stolicy do 30 czerwca 2022 roku. Według Gianluki Di Marzio, zapewnił sobie przy tym zarobki na poziomie 1,5 miliona euro rocznie plus premie.

Na sprowadzenie Defrela nalegał nowy trener rzymian - Eusebio Di Francesco (chociaż sprowadzić go starano się już zimą). Szkoleniowiec bardzo dobrze zna napastnika, bowiem przez dwa lata współpracował z nim we wspomnianym Sassuolo.

Francuz ma za sobą bardzo udany sezon, w którym w 29 meczach w Serie A zdobył 12 bramek, dokładając do tego 4 asysty. Nie jest typowym egzekutorem, lecz piłkarzem lubiącym wdawać się w drybling, o dobrej szybkości i technice. 

Defrel to dziesiąty transfer przeprowadzony przez Romę tego lata. Wcześniej sprowadzono Lorenzo Pellegriniego, Cengiza Ündera, Ricka Kardsorpa, Maxime'a Gonalosa oraz Hectora Moreno. Wykupiono także wypożyczonych dotychczas: Federico Fazio, Juana Jesusa, Bruno Peresa i Mario Ruiego.

Biorąc pod uwagę łączną kwotę transakcji (23 miliony euro), będzie to piąty najdroższy wydatek klubu w historii. Więcej koszowali Gabriel Batistuta, Antonio Cassano, Vincenzo Montella i Juan Iturbe.ŹRÓDŁO
AS Roma
TAGI: André Grégoire Defrel Oficjalnie AS Roma US Sassuolo Włochy Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.