Duży transfer United ustalony. Ale na razie zawodnik... ma zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii!

2 lata temu
Duży transfer United ustalony. Ale na razie zawodnik... ma zakaz wjazdu do Wielkiej Brytanii!

Manchester United ustalił kwotę odstępnego za Serge'a Auriera.

Po tym jak do Paris Saint-Germain trafił Dani Alves, Aurier otrzymał od klubu pozwolenie na ewentualny transfer. Pozyskane z jego sprzedaży pieniądze pomogą paryżanom pokryć nieco straty spowodowane wykupieniem Neymara. „Daily Mirror” informuje, że porozumienie w sprawie sprowadzenia Iworyjczyka osiągnęły już „Czerwone Diabły”.

Ekipa z Old Trafford uzgodniła, że zapłaci za prawego obrońcę 27 milionów funtów. Sam zawodnik po przeprowadzce może liczyć na zarobki w wysokości 90 tysięcy funtów tygodniowo. Transfer jest jednak zależny od tego, czy zawodnik... będzie mógł w ogóle wjechać na terytorium Wielkiej Brytanii.

We wrześniu zeszłego roku zawodnik został skazany na dwa miesiące pozbawienia wolności za obrazę policjanta pod jednym z paryskich klubów nocnych. Piłkarz nie trafił do więzienia dzięki złożonej apelacji, ale sprawa niosła za sobą jednak dalsze konsekwencje. W listopadzie 24-latek nie mógł wziąć udziału w meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem w Londynie, ponieważ nie otrzymał wizy na wjazd do Wielkiej Brytanii (piłkarz nie posiada obywatelstwa Unii Europejskiej).

Zawodnik złożył apelację do francuskiego sądu, od której to zależy, czy będzie mógł udać się do Anglii, by grać dla United. Brytyjski dziennik informuje, że sąd ma podjąć decyzję w tej sprawie w przyszłym tygodniu.

Aurier już kilkukrotnie w swojej karierze wzbudzał spore kontrowersje. Swego czasu został choćby zawieszony przez PSG po tym jak obrażał ówczesnego trenera, Laurenta Blanca, i niektórych zawodników.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Serge Aurier Manchester United FC Paris Saint-Germain FC Wybrzeże Kości Słoniowej Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.