Szczery Aurier: Dlatego odszedłem z PSG

rok temu
Szczery Aurier: Dlatego odszedłem z PSG
fot. FotoPyk

Serge Aurier skomentował swoją przeprowadzkę do Tottenhamu, zdradzając, dlaczego zdecydował się opuścić Paris Saint-Germain.

Obrońca był bohaterem jednego z najciekawszych transferów końcówki letniego okienka. Po dość długim okresie oczekiwania „Koguty” zapłaciły za niego PSG 25 milionów euro. Przypomnijmy, że do pewnego momentu transakcja była wstrzymana z powodu nałożonego wcześniej na 24-latka zakazu wstępu na terytorium Wysp Brytyjskim. Był to wynik pobicia przez Iworyjczyka policjanta.


- Chciałem rozpocząć nowe życie, ponieważ w Paryżu nie doceniali mojej prawdziwej wartości. Patrząc na statystki, od 2013 roku byłem najbardziej wpływowym obrońcą w Ligue 1. Z PSG sięgnąłem w sumie po dziewięć trofeów.

- Teraz czuję się wolny. PSG proponowało mi nowy trzyletni kontrakt, ale zdecydowałem się na rozpoczęcie innej przygody. Nie chciałem podpisać tej umowy z kilku powodów. Przede wszystkim, zapragnąłem rozpocząć nowy rozdział.

- Miałem dobry kontrakt z działaczami, kolegami z drużyny, kibicami czy sztabem szkoleniowym. Chęć związania się nowym kontraktem była zresztą jasnym komunikatem z ich strony. Musiałem jednak pomyśleć o sobie. Wiem, że zraniłem kilka osób moją decyzją, ale takie jest życie.

- Jeśli chodzi o zamieszanie z policją, sprawa została rozdmuchana przez media. Podobne sprawy zwykle po jakimś czasie przycichają, ale w tym przypadku tego wszystkiego było zbyt dużo. Gdybym nie był silny psychicznie, całkowicie bym sfiksował - przyznał wprost Aurier.  ŹRÓDŁO
The Sun
TAGI: Serge Aurier Francja Anglia Tottenham Hotspur FC Paris Saint-Germain FC Wybrzeże Kości Słoniowej
Zobacz również
Trzeci Polak w Leeds United?!
6 godzin temu  
0
Koniec sezonu dla Bellerína
7 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.