Okno na 8/10. I na prawie milion

rok temu
Okno na 8/10. I na prawie milion

Okno się zakończyło, więc nadchodzi czas na podsumowania.

Z tego tytułu na stronie pojawi się ich kilka w najbliższym czasie, najpierw samego sierpnia, potem konkretnych lig. Zanim jednak przejdziemy do szczegółu zacznijmy od ogółu.

Za nami może i najlepsze okno w historii. A na pewno pod względem finansowym. Na rynku krążyły ogromne kwoty, a aż trzy transfery przewyższyły dotychczasowy rekord Paula Pogby. Nie brakowało mocno pokręconych sag. Zresztą każdy z tych trzech gigantycznych transferów - Neymara, Ousmane'a Dembélé, Kyliana Mbappé (tak, oficjalnie wypożyczenie, ale to tylko sposób poradzenia sobie z regulacjami) - był uprzednio takowej tematem. W żaden też początkowo kibice nieszczególnie wierzyli. Neymar przecież nie miał prawa odejść z Barcelony (nie przy tej klauzuli!), Dembélé powinien zostać w Borussii (bo za późno na sprzedaż...), a Mbappé przecież wzmocnił głównego ligowego rywala. Warto przy tym zauważyć, że wszystkie te trzy transakcje doszły do skutku już w sierpniu, co jest niewątpliwie nowością, i pokazuje szaleństwo zakończonego w większości Europy okresu transferowego. 

Trochę zasmucił nas fakt, że nie było aż tak dużego jak przed rokiem ruchu z udziałem reprezentantów Polski. Ale mimo tego, nie zabrakło rekordu Ekstraklasy (Jan Bednarek do Southampton) i hitowego transferu Wojciecha Szczęsnego do Juventusu. Na szczęście na ostatniej prostej udało się też znaleźć klub Grzegorzowi Krychowiakowi (West Bromwich Albion). Poza tym warto wspomnieć jeszcze między innymi o Tomaszu Kędziorze w Dynamie Kijów, Macieju Rybusie w Lokomotiwie Moskwa, Krzysztofie Mączyńskim w Legii Warszawa, Jacku Góralskim w Łudogorcu czy Bartoszu Kapustce we Freiburgu (którego sytuacja w kwestii grania jednak nie poprawiła się). Za rok, przed i po Mistrzostwach Świata, transferów kadrowiczów będzie na pewno znacznie więcej. Pod tym względem może to być nawet najbardziej ekscytujące lato w historii polskiego futbolu.

Zakończone kilka dni temu okno w związku z tym oceniamy na 8/10. 

Jak to wyglądało na Transfery.info?

Pobiliśmy swoje wszelkie rekordy - szczególnie cieszy nas sierpień, podczas którego odwiedził nas prawie milion unikalnych użytkowników (którzy wykonali prawie 20 milionów odsłon serwisu). Na Facebooku przekroczyliśmy próg 200 000 polubień, na Instagramie 10 tysięcy, na Twitterze 17 500. Nie jest źle!

Teraz kilka tygodni transferowej przerwy, aż rynek ponownie zacznie się rozbudzać w okolicach grudnia. Działamy jednak nieprzerwanie, piszemy o piłce jako takiej. Ale w naszej ścisłej uwadze pozostają choćby zmiany szkoleniowców. A fala pierwszych zwolnień nadchodzi!

W kwestii zapowiedzi... Przed zimowym oknem znajdziecie nas też na YouTube i jeszcze z pewnością kilkoma rzeczami Was zaskoczymy. 

Do przeczytania (i wkrótce obejrzenia)!

PAWEŁ MACHITKO
Transfery.info
ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Transfery.info
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.