OFICJALNIE: Beşiktaş prosi kibiców, by… nie pojawiali się na stadionie

2 lata temu
OFICJALNIE: Beşiktaş prosi kibiców, by… nie pojawiali się na stadionie

Interesujący komunikat zamieścił na oficjalnej stronie internetowej Beşiktaş.

Dwukrotny mistrz Turcji najwyraźniej obawia się zachowania własnych kibiców na spotkaniach w europejskich rozgrywkach, więc poprosił ich o nieuczestniczenie w spotkaniu z FC Porto na Estádio do Dragão. Jeżeli doszłoby do ewentualnego zakłócenia przebiegu spotkania, na klub mogłyby zostać nałożone ogromne kary.

Najnowszą z takich sytuacji jest ta z kwietniowego ćwierćfinału Ligi Europy. Kibice ze Stambułu pojawili się tłumnie w Lyonie, gdzie mecz rozpoczął się ze sporym opóźnieniem ze względu na wywołane przez nich zamieszki. Turcy już przed spotkaniem zaczęli obrzucać Francuzów różnymi przedmiotami, więc ci drudzy ewakuowali się na murawę.

Do pierwszych starć doszło zresztą dużo wcześniej, bo już w mieście i przed stadionem, gdzie bili się ze sobą pierwsi kibice. W Lyonie interweniowała policja, ucierpiało wiele osób, Turcy odpalali środki pirotechniczne i ostatecznie na kluby zostały nałożone wysokie sankcje. Oba zespoły zostały wykluczone z kolejnych rozgrywek europejskich pucharów, do których się zakwalifikują, ale wykonanie kary zostało zawieszone na dwa lata.

To oznacza, że zarówno Beşiktaşowi, jak i Lyonowi przez dwa sezony nie może przydarzyć się nawet najmniejszy incydent. Nic więc dziwnego, że mistrzowie Turcji poprosili swoich kibiców, by po prostu nie pojawiali się na stadionie w Portugalii.

„Drodzy kibice,

Ze względu na decyzję podjętą przez nasz zarząd, nasi kibice nie będą uczestniczyli w spotkaniu Porto-Beşiktaş. Prosimy o niepojawianie się na Estádio do Dragão w obawie przed otrzymaniem zawieszenia”.


ŹRÓDŁO
Beşiktaş JK
TAGI: Beşiktaş JK FC Porto Liga Mistrzów Turcja Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.