POTWIERDZONE: Piłkarz Chelsea zmienia reprezentację!

rok temu POTWIERDZONE: Piłkarz Chelsea zmienia reprezentację!

Prezydent nigeryjskiej federacji piłkarskiej przyznał, że Tammy Abraham zdecydował się reprezentować właśnie Nigerię.

Wschodząca gwiazda Chelsea, obecnie wypożyczona do Swansea City, do tej pory występowała dla młodzieżowych reprezentacji Anglii. Napastnik ma dopiero 19 lat, a już dziewięciokrotnie wystąpił w kadrze U-21 i zdobywa coraz lepsze opinie. Fakt, iż nie wystąpił jeszcze w seniorskiej reprezentacji umożliwia mu zmianę drużyny narodowej i wszystko wskazuje na to, że Abraham zamierza skorzystać z tej opcji.

Ojciec zawodnika jest Nigeryjczykiem i to właśnie to państwo zamierza reprezentować nastolatek. Potwierdził to prezydent tamtejszej federacji Amaju Pinnick, który prywatnie jest dobrym znajomym ojca piłkarza.

- W zeszłym tygodniu odbyłem szczerą i produktywną rozmowę z Tammy'm i jego ojcem. To był długi proces, ale mogę wam bezapelacyjnie powiedzieć, że on zgodził się grać dla Nigerii, nie dla Anglii. On i jego rodzice zaczęli już składać wymagane dokumenty, by dokonać zmiany - stwierdził Pinnick.

- On doskonale zdaje sobie sprawę, że z „Super Orłami” ma większe szanse na grę. Z jego talentem ma odpowiednie możliwości, by walczyć o miejsce w składzie Nigerii i dzięki Bożej łasce może pojechać na Mundial w Rosji, gdzie będzie mógł reprezentować swoją ojczyznę.

Abraham urodził się w Londynie i od początku przygody z piłką jest związany z Chelsea. W sezonie 2015/16 był wdrażany do pierwszego zespołu, w którym wystąpił w dwóch spotkaniach. Kolejną kampanię spędził w Bristol City, gdzie pokazał się z bardzo dobrej strony zdobywając 26 goli w 48 meczach. W obecnym sezonie otrzymał szansę na pokazanie się w Premier League w barwach Swansea. Do tej pory wystąpił w siedmiu meczach i zdobył dwie bramki.

Nigeria jest o krok od awansu na Mistrzostwa Świata. Na dwie kolejki przed końcem kwalifikacji ma trzy punkty więcej od drugiej w tabeli Zambii.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Kevin Oghenetega Tamaraebi Bakumo-Abraham Tammy Abraham Amaju Pinnick Swansea City Chelsea FC Anglia Nigeria MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.