Infantino: Messi jest niezwykły, ale...

rok temu Infantino: Messi jest niezwykły, ale...
fot. Wikipedia

Gianni Infantino uważa, że Lionel Messi musi wygrać Mistrzostwo Świata, by móc go postrzegać jako najlepszego gracza w historii.

Napastnik Barcelony już teraz jest uznawany jako jeden z najlepszych piłkarzy, a miejsce wśród legend futbolu zapewniają mu liczne sukcesy indywidualne i klubowe. 30-latkowi nie wiedzie się już jednak tak dobrze w reprezentacji, z którą, mimo gry w kilku finałach, sięgnął jedynie po Mistrzostwo Świata U-20 w 2005 roku oraz olimpijskie złoto w 2008. Prezydent FIFA Gianni Infantino twierdzi, że Messi musi udowodnić swój kunszt sięgając wraz z Argentyną po znaczące trofeum.

- Messi jest niesamowity, ale wciąż nie zdobył jeszcze Mistrzostwa Świata. Jest wielu fantastycznych piłkarzy, którzy nigdy nie sięgnęli po to trofeum, ale właśnie to czyni takiego Diego Maradonę tak wyjątkowym zawodnikiem - zdobywał trofea zarówno z klubem, jak i reprezentacją - powiedział Infantino w rozmowie z „La Nación”.

Argentyńczyk niewątpliwie chciałby się przełamać na przyszłorocznym Mundialu w Rosji po tym jak „Albicelestes” przegrali w 2014 roku w finale z Niemcami. Na ten moment jednak nawet wyjazd Argentyny na Mistrzostwa Świata nie jest pewny - dopiero dziś w nocy polskiego czasu Messi i spółka zmierzą się z Ekwadorem i po tym spotkaniu okaże się, jaki czeka ich los. Na ten moment drużyna Sampaoliego zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli, które nie daje nawet baraży.

- Messi wciąż może pojechać do Rosji, możemy go także zobaczyć w 2022 roku, ponieważ on rzadko doznaje kontuzji. Nawet jeśli przeciwnicy chcą go faulować, nie mogą się do niego zbliżyć - dodaje InfantinoŹRÓDŁO
La Nación
TAGI: Lionel Andrés Messi Gianni Infantino FC Barcelona Włochy Argentyna Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.