Barcelona walczy z Liverpoolem o obrońcę

rok temu Barcelona walczy z Liverpoolem o obrońcę

Virgil van Dijk jest obserwowany przez skautów Barcelony.

Defensor nie od dziś łączony jest z odejściem z Southampton. W ciągu ostatnich dwóch sezonów dał się poznać jako jeden z najlepszych środkowych obrońców w Premier League, a to sprawiło, że zainteresowały się nim takie ekipy jak Manchester City, Chelsea czy Liverpool. Tego lata szczególnie blisko jego pozyskania byli ci ostatni, ale rozmowy upadły, kiedy „Święci” oskarżyli klub z Anfield o łamanie przepisów i rozmowy z graczem związanym kontraktem. Teraz „The Reds” mają na głowie kolejny problem.

Ich celem było ponowne zgłoszenie się po Holendra w najbliższym czasie, ale do gry powoli włącza się Barcelona. „Blaugrana” przeczesuje rynek w poszukiwaniu ewentualnych wzmocnień i zwróciła swoją uwagę na zawodnika Southampton. Jej skauci obserwowali już nawet van Dijka podczas meczu reprezentacji Holandii ze Szwecją.

Wicemistrzowie Hiszpanii coraz poważniej interesują się piłkarzem i planują złożyć za niego ofertę. Ta będzie musiała wynieść co najmniej 50 milionów funtów, ale „Barça” ma po swojej stronie jeden istotny atut. „Daily Mirror” twierdzi, że Southampton zdecydowanie wolałby sprzedać swoją gwiazdę za granicę, niż wzmacniać jednego ze swoich rywali.

Sam van Dijk jeszcze do niedawna wydawał się być zdeterminowany na transfer do Liverpoolu, ale nie wiadomo, jak zareaguje na propozycję „Dumy Katalonii”.

Dla Liverpoolu taki obrót sprawy byłby z kolei poważnym ciosem. Defensywa zespołu Jürgena Kloppa dopuściła już do utraty 12 goli w ośmiu meczach ligowych, co nie napawa optymizmem. Utrata priorytetowego celu transferowego z pewnością może utrudnić zadanie menedżerowi. Ponadto, sprowadzenie zawodnika przez Barcelonę byłoby swego rodzaju szpilą wbitą za fiasko negocjacji związanych z Philippe Coutinho.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Virgil van Dijk FC Barcelona Southampton FC Liverpool FC Holandia Anglia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.