Sarri: Oglądanie ich w akcji wpędziłoby mnie w depresję

rok temu Sarri: Oglądanie ich w akcji wpędziłoby mnie w depresję

Maurizio Sarri opowiedział o swoich odczuciach odnośnie wtorkowego rywala Napoli, Manchesteru City.

Na tradycyjnej konferencji przedmeczowej z okazji jutrzejszego spotkania Manchesteru City z Napoli w Lidze Mistrzów, szkoleniowiec tego drugiego klubu, Maurizio Sarri wyrażał się w samych superlatywach o najbliższym rywalu. Włoch jest przekonany, że w tym momencie „The Citizens” to najlepsza drużyna w Europie, dlatego to pojedynki z pozostałymi rywalami będą dla nich kluczowe w kwestii awansu.

- Oni wygrywają wszystkie spotkania różnicą pięciu bramek. Ostatni mecz, gdy nie strzelili gola, miał miejsce w sierpniu. Przy takiej skuteczności potrafią się również bronić. To będzie bardzo trudne spotkanie.

- Może wydawać się, że brakuje im balansu, ale tak nie jest. Zawsze naciskają na rywala dużą liczbą zawodników. Obejrzałem tylko kilka spotkań Manchesteru City. Nie chciałem więcej, by nie popaść w depresję. To w tym momencie zdecydowanie najlepszy zespół w Europie.

- Czy to wymarzone spotkanie? Wolałbym zmierzyć się z rywalem na niższym poziomie! Uczucie siły, jakie wyczuwam ze strony City, nie jest porównywalne nawet z tym, co spotkało nas w poprzednim sezonie ze strony Realu Madryt.

- Jeśli chcemy stać się wielkim zespołem, nie wystarczy jutro wyjść na boisko i rozegrać spotkania, powinniśmy mierzyć w zwycięstwo. Choć z punktu widzenia wywalczenia awansu uważam, że ten mecz jest najmniej istotny. City jest zdecydowanie lepsze od jakiegokolwiek zespołu w grupie, dlatego powinni odnieść wyłącznie zwycięstwa. 

- Inne spotkania będą kluczowe, ale jeśli uda nam się odebrać punkty City, to będzie oczywiście pewnego rodzaju przewaga.


ŹRÓDŁO
SSC Napoli
TAGI: Maurizio Sarri Włochy Anglia SSC Napoli Manchester City FC Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.