Turecki miliarder kupi Newcastle?

rok temu Turecki miliarder kupi Newcastle?

W angielskich mediach pojawiło się nazwisko kolejnego chętnego na kupno Newcastle United, który zostało ostatnio wystawiony na sprzedaż.

Aktualny właściciel Newcastle United, Mike Ashley, w odpowiedzi na liczne doniesienia medialne o planowanej przez niego sprzedaży klubu, wydał oświadczenie potwierdzające przedstawiony w mediach stan rzeczy. Anglik nie ujawnił ceny za zespół ze St. James Park, jednak w prasie można było wcześniej przeczytać, że wynosi ona w tej chwili 380 milionów funtów. Biznesmen żądał początkowo 450 milionów, ale ówczesna cena nie wywołała żadnego zainteresowania.

Jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem przez Ashleya, że zamierza odsprzedać swoje udziały w klubie, w mediach można było przeczytać o zainteresowaniu bizneswoman, Amandy Staveley. Angielka jest właścicielką wartej 28 miliardów funtów organizacji PCP Capital Partners i wcześniej starała się o odkupienie Liverpoolu.

Dzisiaj w mediach pojawiły się informacje o kolejnym chętnym na kupno „Srok”. Jak potwierdził reprezentujący interesy Murata Ülkera Tom McLoughlin, biznesmen chciałby uczynić z Newcastle jeden z najlepszych zespołów w Premier League. Według angielskich mediów, Turek jest gotowy przeznaczyć na nabycie udziałów 220 milionów funtów.

- Rozumiemy piłkę nożną, dlatego naszym głównym celem będzie uczynienie z Newcastle klubu regularnie kończącego rozgrywki w pierwszej szóstce Premier League i występującego w europejskich pucharach – powiedział przedstawiciel.


ŹRÓDŁO
Evening Standard
TAGI: Newcastle United Anglia Turcja Murat Ülker
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.