Berbatow: Cristiano Ronaldo? To wzór, ale młodzi gracze zwracają uwagę na pierdoły

rok temu Berbatow: Cristiano Ronaldo? To wzór, ale młodzi gracze zwracają uwagę na pierdoły
fot. Wikipedia

Dimitar Berbatow poruszył w ostatnim wywiadzie temat Cristiano Ronaldo oraz Lionela Messiego.

Napastnicy odpowiednio Realu Madryt i Barcelony są od lat uznawani za jednych z najlepszych piłkarzy w historii futbolu. Co roku zgarniają wiele indywidualnych nagród i prowadzą swoje kluby do wielkich sukcesów. Obaj stali się wzorem dla młodszych zawodników i podobnie twierdzi Berbatow. Zdaniem Bułgara, nowe pokolenie nie zwraca jednak uwagi na to co powinno.

- Młodzi zawodnicy próbują wzorować się na najlepszych piłkarzach, takich jak [Cristiano] Ronaldo. Starają się podrobić włosy, ubiór, samochodu, triki. Próbuję im wtedy powiedzieć jak ciężko Cristiano Ronaldo pracował na treningach oraz po ich zakończeniu. On myślał tylko o tym, by być najlepszym. Wszystko inne było na dalszym planie - stwierdził Berbatow w wywiadzie dla „ESPN”.

- Młodzi gracze nie powinni próbować podrabiać pierdoły, powinni skoncentrować się na sobie i byciu profesjonalistą. Ronaldo był zawsze w porządku w naszej szatni. Potrafił znosić żarty na swój temat, a Patrice Evra wiele żartował, ale kiedy grał, był już poważny. Ja byłem nieśmiały, cichy, po prostu obserwowałem to wszystko.

- Messi? Jest po prostu najlepszy. Ronaldo jest niesamowity, ale Messi jest zawodnikiem bardziej w moim stylu. Czyta grę bardzo wyraźnie. Strzela, buduje akcje, jest zawodnikiem kompletnym, prawdopodobnie najlepszym w historii. Gdybyście zapytali o to kogoś starszego ode mnie, pewnie powiedziałby o Pelé, Maradonie, Puskásie czy Di Stefano. Ale w moim pokoleniu liczą się tylko Messi i Ronaldo. Są na bardzo podobnym poziomie, ale w Messim jest coś, co sprawia, że wykrzykuję jego nazwisko oglądając Barcelonę w telewizji.

Berbatow jest obecnie zawodnikiem Kerali Blasters występującej Indian Super League. W przeszłości był wyróżniającą się postacią takich ekip jak Bayer Leverkusen, Tottenham czy Manchester United.ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Dymitar Ivanov Berbatow Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Lionel Andrés Messi Kerala Blasters FC Real Madryt CF FC Barcelona Bułgaria Portugalia Argentyna Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.