„Barcelona? Prowadziliśmy zaawansowane negocjacje, ale nie byli pewni, czy potrafię zmienić zachowanie”

rok temu „Barcelona? Prowadziliśmy zaawansowane negocjacje, ale nie byli pewni, czy potrafię zmienić zachowanie”

Serge Aurier zdradza, dlaczego upadł jego transfer do Barcelony.

Tego lata Iworyjczyk był łączony z przenosinami do wielu klubów. Paris Saint-Germain zdecydowało się sprowadzić Daniego Alvesa, zatem pewne było, że drużynę opuści ktoś z dwójki Aurier-Meunier. Koniec końców trafiło na tego pierwszego i 24-latek przeniósł się do Tottenhamu. Historia mogła potoczyć się jednak zupełnie inaczej, co zdradza sam zawodnik.

Gracz „Kogutów” od lat wzbudzał wokół siebie kontrowersje, a pozaboiskowe ekscesy sprawiły, że miał on nawet problemy ze znalezieniem pracodawcy, mimo niewątpliwych umiejętności. W rozmowie z „Canal+” został zapytany, czy jego zła reputacja kiedyś przeszkodziła mu w transferze do wielkiego klubu.

- Tak, to prawda, ponieważ obserwacje klubów zawsze były takie same: „we Francji mówi się o tobie zbyt wiele w negatywny sposób, a to komplikuje negocjacje” - zdradził Aurier.

- Rozmawiałem z „Barcą”, negocjacje były bardzo zaawansowane, ale ostatecznie się nie udało. Nie byli pewni, czy po transferze do nich będę potrafił się zmienić.

Aurier wywołał w Afryce wiele dyskusji, kiedy ciesząc się z gola dla swojej reprezentacji wykonał gest poderżnięcia gardła. Z kolei we Francji został skazany za obrazę policjanta w jednym z nocnych klubów. Szczególnie ta druga sytuacja na nim ciążyła, także zawodowo - gracz nie mógł zagrać w meczu PSG w Londynie z Arsenalem, ponieważ nie otrzymał zgody na wjazd na teren Wielkiej Brytanii. Przez długi czas pod znakiem zapytania stał również jego letni transfer do Tottenhamu.ŹRÓDŁO
Canal+
TAGI: Serge Aurier FC Barcelona Tottenham Hotspur FC Wybrzeże Kości Słoniowej Anglia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.