„Był zagrożeniem dla gwiazd Chelsea. Spowalniali jego rozwój”

rok temu „Był zagrożeniem dla gwiazd Chelsea. Spowalniali jego rozwój”

Ruben Loftus-Cheek po świetnym występie w barwach narodowych przeciwko Niemcom zebrał wiele pochlebnych opinii, między innymi od selekcjonera Garetha Southgate'a.

Wychowanek Chelsea, przebywający obecnie na wypożyczeniu w Crystal Palace, dostał w piątek szansę debiutu w reprezentacji Anglii w spotkaniu towarzyskim z Niemcami (0:0).

21-letni pomocnik ku zaskoczeniu obserwatorów zaprezentował się wyśmienicie w konfrontacji z aktualnymi mistrzami świata i zasłużył sobie na tytuł gracza meczu. Po zakończeniu spotkania koledzy z zespołu nie szczędzili młodzieńcowi ciepłych słów, ale najwięcej do powiedzenia miał znający go doskonale z reprezentacji młodzieżowych Gareth Southgate.

- On przetrwał w Chelsea w bardzo trudnych warunkach. Trenował z dorosłymi zawodnikami którzy widzieli, że ma bardzo wielki talent i przeszkadzali mu w rozwoju, bo widzieli w nim zagrożenie dla siebie. Wypożyczenie i regularna gra bardzo mu pomogły. Oglądając jego grę w Crystal Palace widziałem przebłyski tego, co pokazał przeciwko Niemcom. Myślę, że to może być piłkarz stworzony do wielkich meczów - powiedział obecny selekcjoner angielskiej kadry.

Loftus-Cheek w trwającym sezonie wystąpił w ośmiu spotkaniach w barwach londyńskiego zespołu. Wcześniej w pierwszej drużynie Chelsea występował łącznie 32 razy. Do tej pory był ponadto ważną postacią młodzieżowej reprezentacji Anglii - w zespole U-21 ma na koncie 17 meczów i siedem goli.ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Ruben Loftus-Cheek Chelsea FC Anglia Niemcy Crystal Palace FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.