„Posiadanie w zespole Lewandowskiego czyni z Polski jednego z faworytów mundialu”

rok temu „Posiadanie w zespole Lewandowskiego czyni z Polski jednego z faworytów mundialu”
fot. FotoPyk

Kaká wyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”, że Robert Lewandowski jest jego zdaniem najlepszym napastnikiem świata.

Całkiem niedawno w samych superlatywach na temat kapitana reprezentacji Polski wypowiedział się szkoleniowiec brazylijskiej kadry, Tite. Odpowiadając na pytanie dotyczące tego, którego zawodnika spoza Brazylii chciałby mieć w swojej drużynie, stwierdził, że właśnie Lewandowskiego. Kaká w pełni zgadza się ze swoim rodakiem.


- Strzał w dziesiątkę! Tite ma absolutną rację. Oglądam występy Lewandowskiego w Bayernie i uważam, że nie ma dziś na świecie lepszego piłkarza na jego pozycji. Posiadanie w drużynie takiego zawodnika automatycznie czyni z Polski jednego z faworytów mundialu w Rosji. Trzeba się będzie z wami liczyć - powiedział 92-krotny reprezentant Brazylii, którego zdaniem „Lewy” wcale nie musi przenosić się do Barcelony czy Realu Madryt, by mieć szanse na sięgnięcie po Złotą Piłkę:

- Ważne, że strzelasz dużo goli, ale ważniejsze, co one dają twojej drużynie, klubowej i narodowej. Messi i Cristiano to najwybitniejsi piłkarze świata, a w ostatnich latach ich zespoły wygrywają na zmianę to, co w futbolu najważniejsze, mistrzostwo kraju, Ligę Mistrzów, w przypadku Portugalczyka mistrzostwo Europy. Jeśli Lewandowski wygra z Bayernem Ligę Mistrzów i odniesie z Polską sukces w Rosji, będzie bardzo poważnym kandydatem do zdobycia Złotej Piłki.

Przypomnijmy, że Kaká podjął niedawno decyzję o odejściu z Orlando City i 1 stycznia zostanie wolnym zawodnikiem. W rozmowie z „PS” 35-latek stwierdził, że wciąż czuje się piłkarzem, ale nie wie jeszcze, jak potoczy się jego najbliższa przyszłość.  ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Kaká Robert Lewandowski Polska Brazylia Reprezentacja Polski MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.