Moyes: Arnautović musi nauczyć się gry zespołowej

rok temu Moyes: Arnautović musi nauczyć się gry zespołowej
fot. West Ham United FC

Nowy menadżer West Hamu United David Moyes chwali umiejętności Marko Arnautovicia, ale zaznacza, że musi się nauczyć gry zespołowej.

W niedzielnym meczu z Watfordem w 12. kolejce Premier League, David Moyes zadebiutuje w roli menadżera West Hamu United. Niepewny jest występ w tym spotkaniu bohatera rekordowego transferu „Młotów” z zeszłego lata - Marko Arnautovicia. Londyński klub zapłacił za 28-letniego Austriaka 23 miliony funtów, jednak jak dotąd były piłkarz Stoke nie prezentował się na miarę swoich możliwości. 

- Nie mogę oczywiście komentować jego wcześniejszych występów. Mogę tylko polegać na tym, co mi przekazano, a wszyscy zgodnie uważają, że Marko Arnautović nie dorównuje na razie do standardów, które wyznaczył w Stoke - mówił o nowym nabytku West Hamu David Moyes. Ponadto wskazał, który element gry skrzydłowy będzie musiał poprawić, aby liczyć na regularną grę za kadencji Szkota.

- Oglądałem wiele jego meczów w Stoke i wyglądał mi na piłkarza tego typu, przeciwko któremu nigdy nie chcesz grać jako obrońca. Ze względu na jego siłę, dynamikę i możliwości. Ale on musi więcej myśleć o drużynie. To co widziałem sugeruje, że nie ma tego we krwi. I szczerze mówiąc, nie jest też jedynym zawodnikiem, wobec którego mam takie zarzuty. 

Zbliżający się debiut Moyesa w nowej roli będzie jednocześnie jego 500. meczem na ławce trenerskiej Premier League. Szkot nie kryje, że chciałby dobić do tysiąca, jednak jego zdaniem będzie to trudne z powodu coraz mniejszej cierpliwości i zaufania do trenerów, we współczesnej piłce.


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: David Moyes Trenerzy Marko Arnautović Austria Anglia West Ham United FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.