Kolejny klub złożył ofertę z Rafinhę

rok temu Kolejny klub złożył ofertę z Rafinhę
fot. Bayern Monachium

Jak poinformowało „Globo Esporte”, Rafinha jest coraz bliżej powrotu do Brazylii po trzynastu latach występów na europejskich boiskach.

Przed dwoma tygodniami działacz Cruzeiro, Itair Machado, poinformował o skontaktowaniu się z agentem prawego obrońcy, którego umowa z Bayernem wygasa 30 czerwca 2018 roku. Według „Globo Esporte” także zeszłoroczni mistrzowie Brazylii, Palmeiras, są zainteresowani pozyskaniem doświadczonego zawodnika.

Piłkarz Bayernu w obecnym sezonie już czternastokrotnie pojawiał się na murawie we wszystkich rozgrywkach, jednak należy zaznaczyć, że zarówno Jupp Heynckes, jak i wcześniejszy szkoleniowiec, Carlo Ancelotti, w ważniejszych meczach pozostawiali go na ławce rezerwowych. Tak było między innymi w spotkaniach z Paris Saint-Germain, RB Lipsk czy Borussią Dortmund, gdy pojawiał się na boisku dopiero w końcowej fazie spotkania lub nie wchodził na nie w ogóle.

32-latek ma na koncie zaledwie cztery występy w reprezentacji Brazylii i przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji są dla niego prawdopodobnie ostatnią szansą na wzięcie udziału w takiej imprezie. Zawodnik zdaje sobie sprawę, że szanse na to są iluzoryczne, ale przed rokiem został powołany na mecze towarzyskie i ma nadzieję, że wciąż może pojechać do Rosji. Rafinha naciska na transfer już w styczniu, licząc, że w ojczyźnie będzie miał większe szanse na dostrzeżenie przez selekcjonera „Canarinhos”, Tite.

Rafinha w seniorskiej piłce przez większość kariery reprezentował kluby europejskie, występując w barwach takich zespołów, jak Schalke Gelsenkirchen, Genoa i Bayern Monachium. 32-latek w ojczyźnie był związany z Londriną i Coritibą.


ŹRÓDŁO
Globo Esporte
TAGI: Rafinha Márcio Rafael Ferreira de Souza Brazylia Niemcy SE Palmeiras Cruzeiro EC Bayern Monachium
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.