„Prędzej zostałbym politykiem, niż selekcjonerem Włoch!”

rok temu „Prędzej zostałbym politykiem, niż selekcjonerem Włoch!”
fot. FotoPyk

Maurizio Sarri wypowiedział się na temat zamieszania, które zrodziło się ostatnio wokół reprezentacji Włoch.

Włochy wciąż nie otrząsnęły się po porażce w dwumeczu ze Szwecją, która sprawiła, że po raz pierwszy od 60 lat na Mundialu zabraknie drużyny „Azzurrich”. Mimo iż w ten weekend wystartowała 13. kolejka spotkań Serie A, dziennikarze i tak co rusz pytają o sprawy reprezentacji. Nie ominęło to także Maurizio Sarriego.

Szkoleniowiec Napoli został zapytany o swojego podopiecznego, Lorenzo Insigne, który w sobotę otworzył swoim trafieniem wynik meczu z Milanem. Były selekcjoner Włochów, Gian Piero Ventura, podjął w ostatnim czasie kilka kontrowersyjnych decyzji ze skrzydłowym w roli głównej, między innymi kazał mu zastąpić Marco Verrattiego.

- Insigne? W moim stylu gry i sposobie postrzegania futbolu, on nie powinien wchodzić do gry w trakcie meczu, on musi rozpoczynać spotkania. Kiedy jednak wybierasz trenera, musisz brać pod uwagę również jego charakterystyki. Ventura pokazał w przeszłości, że jest szkoleniowcem preferującym dwóch napastników - powiedział Sarri.

- Co jest ważniejsze - zawodnicy, których masz do dyspozycji, czy twój system? W pierwszym sezonie skupiałem się na systemie, ale teraz już tego nie robię. Jestem albo imbecylem, ponieważ wciąż zmieniam pomysły, albo inteligentny, nie znam odpowiedzi. Krytyka Ventury nie była jednak właściwa. W takich warunkach nie można obwiniać tylko jednej osoby. Nikt go nie bronił, ale jest jedna osoba, która powinna była to zrobić, dzięki swojej sile, instytucji. Nikt jednak tego nie zrobił i źle mi z tym. Nawet stowarzyszenie trenerów nic z tym nie zrobiło.

Ventura został zwolniony i trwają poszukiwania jego następcy. Sarri nie widzi się jednak w tej roli.

- Ja selekcjonerem Włoch? Macie większą szansę, że zobaczycie mnie wchodzącego w świat polityki.ŹRÓDŁO
Sky Sport Italia
TAGI: Maurizio Sarri Gian Piero Ventura Trenerzy SSC Napoli Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.