Chiellini: Od zawsze to był mój największy idol

rok temu Chiellini: Od zawsze to był mój największy idol
fot. FotoPyk

W tym tygodniu rozegrana zostanie 5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z tej okazji UEFA przeprowadziła wywiad z obrońcą Juventusu, Giorgio Chiellinim.

Włoski obrońca jest związany ze „Starą Damą” od 2005 roku. W sumie sięgnął z nią już m.in. po sześć mistrzostw i trzy Puchary Włoch. W poprzednim sezonie doszedł z nią do finału Champions League, ale w nim lepszy okazał się Real Madryt (1:4).


O Juventusie:

- „Juve” to już dla mnie rodzina. Jestem tutaj od 12 lat, rozegrałem ponad 400 spotkań. Jestem częścią historii tego wspaniałego klubu. Miałem to szczęście, że przyczyniam się do jej pisania. Wydaje mi się, że wszyscy, którzy tutaj przychodzą, już po kilku miesiącach widzą, że to wyjątkowe miejsce. Mamy tutaj znakomite warunki do wykonywania naszych obowiązków. Podstawą sukcesów jest kultura pracy i tutaj kładzie się na to duży nacisk.

O kibicach „Juve”:

- Mam z nimi świetne relacje, ponieważ zawsze dawałem z siebie wszystko, grając w koszulce Juventusu. Zostało to docenione. Fani z całą pewnością czekają na nasz triumf w Lidze Mistrzów. Ostatnie finały w Berlinie i Cardiff pozostawiły pewien ślad. Mam nadzieję, że damy jeszcze kibicom wiele radości.

O Lidze Mistrzów:

- To wyjątkowe rozgrywki. Musimy dostać się do finałowego etapu w możliwie jak najlepszych warunkach. Aktualnie naszym celem jest wywalczenie awansu z grupy. Oprócz tego myślimy oczywiście o wygraniu siódmego mistrzostwa z rzędu.

O idolu z dzieciństwa:

- Od dziecka był nim Paolo Maldini. Kibicowałem Milanowi, a mój brat Juventusowi. Podobnie było z naszymi rodzicami - tata był za „Juve”, a mama za Milanem. Byliśmy więc nieco podzieleni. Z całą pewnością to jednak właśnie w Maldiniego byłem najbardziej zapatrzony. ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Giorgio Chiellini Włochy Juventus FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.