OFICJALNIE: Nowa posada Massimo Oddo

rok temu OFICJALNIE: Nowa posada Massimo Oddo

Udinese Calcio poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o zatrudnieniu Massimo Oddo.

Były zawodnik został zatrudniony we włoskim klubie dzisiaj po zwolnieniu z niego Luigiego Delneriego. 41-letni szkoleniowiec podpisał umowę do końca czerwca 2018 roku. Udinese zajmuje w aktualnej chwili dopiero czternaste miejsce w ligowej tabeli, odnosząc dotychczas cztery zwycięstwa i ponosząc osiem porażek. Drużyna ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, ale również - jako jedyny zespół z dołu tabeli Serie A - zaległy mecz.

- Oddo jest młodym trenerem. W obecnej chwili uważamy go za właściwy i wyważony wybór. W imieniu klubu chciałbym również podziękować Panu Delneriemu i jego sztabowi za pracę, którą wykonał podczas ostatnich trzynastu miesięcy – powiedział dyrektor sportowy Udinese, Manuel Gerloin.

Oddo rozpoczął pracę trenerską od prowadzenia młodzieżowego zespołu Genoi w latach 2013-2014. Wówczas były zawodnik Bayernu i Milanu otrzymał propozycję objęcia drużyny Primavery w Pescarze. Już po roku 41-latek został awansowany na szkoleniowca pierwszego zespołu, który wprowadził do Serie A. Z Pescarą pożegnał się w lutym 2017 roku i od tamtej pory pozostawał bezrobotny.

- Chciałbym podziękować klubowi za możliwość znalezienia się w tak ambitnym środowisku, które zapewnia warunki na najwyższym poziomie. Z mojej strony gwarantuję maksymalne zaangażowanie i profesjonalizm – zapewnił Oddo.


ŹRÓDŁO
Udinese Calcio
TAGI: Oficjalnie Włochy Trenerzy Massimo Oddo Udinese Calcio Luigi Delneri
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.