Hajto: Nie opowiadajmy banałów o wyjściu z grupy. To cel reprezentacji Polski na mundial

2 lata temu
Hajto: Nie opowiadajmy banałów o wyjściu z grupy. To cel reprezentacji Polski na mundial
fot. FotoPyk

Tomasz Hajto wypowiedział się na łamach „Super Expressu” na temat oczekiwań względem reprezentacji Polski przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata.

Podopieczni Adama Nawałki pokazali się z bardzo dobrej strony w trakcie eliminacji do mundialu. W 10 spotkaniach kwalifikacyjnych sięgnęli w sumie po 25 punktów, wyprzedzając drugą w tabeli grupy E Danię o pięć „oczek” (pokonała w barażach z Irlandię i również zobaczymy ją na MŚ). Losowanie mundialowych grup odbędzie się 1 grudnia. Jeszcze nie wiadomo więc, z kim zagramy na rosyjskiej imprezie, ale Hajto uważa, że powinniśmy mówić wprost o oczekiwaniach dotyczących rodzimej kadry.

- O co na mundialu grają drużyny z pierwszej dziesiątki rankingu? No chyba o mistrzostwo świata, prawda? Skoro jesteśmy w tej klasyfikacji na szóstym-siódmym miejscu, to celujmy co najmniej w półfinał! Finał? Nie wiem, ale skoro Grecja w 2004 roku była mistrzem Europy, a teraz, we Francji, po trzech remisach w grupie Portugalia też zdobyła tytuł, to znaczy, że wszystko jest możliwe


- Nie będę podawał grupy śmierci, podam za to dwie grupy marzeń. Chciałbym, aby nasi trafili na Chorwację, Senegal i Japonię. Albo drugi wariant: Hiszpania, Kostaryka, Arabia Saudyjska. Nie opowiadajmy banałów, że celem jest tylko wyście z grupy. Zakładam, że wszyscy liczymy na progres tego zespołu. No to nie możemy mówić tylko o wyjściu z grupy - stwierdził były reprezentant Polski, który aktualnie jest komentatorem Polsatu.


Przypomnijmy, że 1 grudnia polska kadra będzie losowana z pierwszego koszyka. Teoretycznie może to nieco ułatwić wyjście z grupy.  | AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.