Mata: Mogę być jak Ryan Giggs

rok temu Mata: Mogę być jak Ryan Giggs
fot. EPA/PAP/Red Zone

Juan Mata przyznał, że pod względem długości kariery może dorównać Ryanowi Giggsowi.

Gdy w 2014 roku Hiszpan przeniósł się z Chelsea do Manchesteru United, został jednym z najdroższych nabytków w historii „Czerwonych Diabłów”. Od tamtej pory na Old Trafford trafili tacy gracze, jak Anthony Martial, Romelu Lukaku, Paul Pogba i Ángel Di María, więc kwota zapłacona za Matę nie robi już tak wielkiego wrażenia, ale nadal pozostaje on ważnym zawodnikiem drużyny z czerwonej części Manchesteru.

Obecny kontrakt Maty wygasa wraz z końcem czerwca 2019 roku, więc w ostatnim czasie pojawiło się wiele spekulacji na temat jego potencjalnego przedłużenia. Hiszpan nie wyklucza, że pomimo 29 lat na karku, może podpisać umowę długoterminową: „Mam 29 lat i miejmy nadzieję, że jeszcze wiele sezonów przed sobą”.

- Byłoby wspaniale grać do czterdziestki, jak Ryan Giggs. Jednak to jeszcze jedenaście lat – dużo czasu. Nie można przewidzieć tego, co wydarzy się w piłce nożnej i życiu. Jednak czuję się tutaj bardzo szczęśliwy i nie miałbym problemu z występowaniem w Manchesterze przez więcej czasu – mówi Mata.

Jednocześnie pomocnik nie wykluczył, że po swojej długiej karierze zostanie trenerem piłkarskim: „Gdybyście zapytali mnie przed kilkoma laty, odpowiedziałbym, że nie. Myślę, że w umyśle każdego piłkarza pierwszym celem po dwudziestu latach grania jest zrelaksowanie się”. 

- Rok, dwa przerwy i zaczynasz robić w życiu inne rzeczy, może pogłębiać własne zainteresowania. Obecnie, po wielu latach na boisku, znacznie lepiej rozumiem tę grę, podejście taktyczne albo budowanie relacji z kolegami z zespołu i motywowanie ich. Nie powiem, że nie będę menedżerem, ale obecnie nie znam odpowiedzi na to pytanie – stwierdził Hiszpan.


ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Juan Manuel Mata García Hiszpania Anglia Manchester United FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.