„Ojciec powiedział, że jego marzeniem jest, by odciąć mi głowę i powiesić na drzewie bananowca”

rok temu „Ojciec powiedział, że jego marzeniem jest, by odciąć mi głowę i powiesić na drzewie bananowca”
fot. Aleksandra Sieczka

Obrońca Piasta Gliwice, Hebert, udzielił bardzo szczerego wywiadu „Przeglądowi Sportowemu”.

26-latek kilka tygodni temu został ojcem. Jak zdradził Brazylijczyk w rozmowie z „PS” słowo to do tej pory wydawało mu się dość dziwne i tak naprawdę nigdy go nie używał.


- Powód jest prosty: mojego ojca widziałem dwa razy w życiu. Kiedy miałem trzy lata, opuścił nas i nagle pojawił się, gdy miałem 14 lat. Wszedł do domu i jak gdyby nigdy nic przedstawił się jako mój tata. Tyle że dosłownie na drugi dzień znów zniknął i nie widziałem go przez kolejne pięć lat.


- Podobno gdy miałem dwa-trzy lata, chciał włożyć moją głowę do sedesu i spuścić wodę. Kiedyś powiedział, że jego marzeniem jest, by odciąć mi głowę i mojemu bratu i powiesić na drzewie bananowca. Mojej mamie też groził śmiercią i prawdopodobnie dlatego w pewnym momencie nie wytrzymała tego psychicznie i popadła w alkoholizm - powiedział Hebert, dodając, że mamie nie do końca udało się z niego wyjść i choć obecnie jest lepiej, wciąż ma ona pewne problemy.

Brazylijczyk wychował się w
Barra Mansa nieopodal Rio de Janeiro. Nie jest to zbyt bezpieczna okolica.

- Pod moim domem na ulicy nie raz i nie dwa leżały trupy, co chwila dochodziło do jakichś porachunków. Wielokrotnie słyszałem strzały na ulicy, trwające przez wiele godzin. A ja w tym czasie siedziałem w domu, modląc się, by do nas do domu nikt się nie włamał lub żebym po otwarciu drzwi nie zobaczył jakiegoś trupa. Bardzo się bałem. W wyniku zabójstw straciłem wielu przyjaciół. Jestem szczęściarzem, że miałem piłkę - przyznał (cała rozmowa
TUTAJ).

Hebert trafił do Europy w 2010 roku, kiedy to przeniósł się z rodzimego Vasco do Portugalii. W samym Piaście pojawił się w 2014 roku i od tamtej pory rozegrał w jego barwach 117 oficjalnych spotkań. Strzelił w nich siedem goli i zaliczył pięć asyst. W sezonie 2015/2016 obrońca sięgnął z gliwicką ekipą po wicemistrzostwo Polski. ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Hebert Silva Santos Polska Brazylia Piast Gliwice
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.