Sekretarz generalny PZPN potwierdza: Z nimi możemy zagrać przed mundialem

rok temu
Sekretarz generalny PZPN potwierdza: Z nimi możemy zagrać przed mundialem
fot. FotoPyk

Maciej Sawicki, pełniąc funkcję sekretarza generalnego PZPN-u, zdradził w programie „Cafe Futbol” potencjalnych sparingpartnerów reprezentacji Polski przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.

„Biało-Czerwoni” swoją rywalizację w fazie grupowej nadchodzącego mundialu rozpoczną od potyczek z Senegalem, Kolumbią oraz Japonią. Taki zestaw rywali skomplikował trochę sytuację kadry Adama Nawałki w kontekście doboru przeciwników na mecze towarzyskie poprzedzające udział naszej drużyny w Mistrzostwach Świata.

Dotychczas jedynym potwierdzonym oponentem reprezentacji Polski jest Litwą, z którą zmierzymy się tuż przed wylotem do Rosji. Kolejnych sparingpartnerów zespołu narodowego poznamy już wkrótce. Wiadomo jest już jednak, że selekcjoner chciałby się zmierzyć z rywalami przypominających stylem gry naszych grupowych przeciwników.

- 12 czerwca zagramy z Litwą najprawdopodobniej w Warszawie na Stadionie Narodowym. Z kolei z kim i gdzie zagramy 8 czerwca nie jest jeszcze zatwierdzone. W tej chwili jesteśmy na etapie dobierania rywali i ustalania w jakich miastach zagramy. Koncepcja nieco nam się zmieniła, bowiem po losowaniu grup Mistrzostw Świata okazało się, że na turnieju nie zagramy z żadną europejską drużyną. Mieliśmy kilka wariantów, które zawierały ekipy z naszego kontynentu. Byliśmy dogadani z Austrią, ale mogę zdradzić, że trwają także rozmowy z Włochami. Z nimi jest jednak taki problem, że zależy im, żeby spotkanie odbyło się na ich terenie. Bowiem chcą przygotować piękne pożegnanie Buffonowi. Jednak nasza polityka jest taka, że chcemy, aby reprezentacja była jak najbliżej kibiców - powiedział Maciej Sawicki w programie „Cafe Futbol”.

-  Nie ukrywam, że rozmawiamy z drużynami z Afryki i Azji. Negocjujemy z Nigerią oraz Ghaną. Jesteśmy blisko zakontraktowania meczów z Koreą Południową, a także wspomnianą wcześniej Nigerią. Te zespoły odpowiadają charakterystyce naszych grupowych rywali - Japonii i Senegalowi. Jest też wiele drużyn z Ameryki Południowej , które wyrażają chęć gry z nami. Chile oraz Peru są gotowe do rywalizacji - dodał sekretarz Polskiego Związku Piłki Nożnej.ŹRÓDŁO
Cafe Futbol | Polsat Sport
TAGI: Polska MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Włochy Ghana Nigeria Korea Południowa Chile Peru Austria
Zobacz również
Mączyński blisko nowego klubu?!
17 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.