Mistrz świata i Europy: Chciałem być górnikiem, ale brakowało mi odwagi

rok temu Mistrz świata i Europy: Chciałem być górnikiem, ale brakowało mi odwagi

Jeden z najlepszych napastników na świcie ostatnich piętnastu lat, David Villa, pochwalił się swoim marzeniem z dzieciństwa.

Hiszpański snajper aktualnie odcina kupony od kariery sportowej podczas występów w New York City, gdzie regularnie walczy o koronę króla strzelców, ale jeszcze kilka lat temu był postrachem bramkarzy w najważniejszych spotkaniach na świecie. Villa ma na swoim koncie grę w takich zespołach, jak Valencia, Barcelona czy Atlético Madryt i w każdym z nich błyszczał skutecznością.

36-letni napastnik, oprócz licznych sukcesów z klubami, ma w swoim życiorysie wiele trofeów z reprezentacją Hiszpanii, która przez wielu uważana jest za jedną z najlepszych kadr w historii. Jak napisał zawodnik na Instagramie, tego wszystkiego mogłoby nie być, bo jego pierwszym marzeniem było zostanie górnikiem.

Asturia, czyli region, w którym wychowywał się „El Guaje”, słynie z przemysłu wydobywczego, który ma duży udział w hiszpańskiej gospodarce. Wielu dorosłych mężczyzn w tamtej części Hiszpanii jest górnikami, podobnie jak ojciec 36-latka, dlatego młody Villa zapragnął zająć się właśnie tym zawodem.

- Gdy byłem chłopcem, zapragnąłem zostać górnikiem, tak jak mój tata. Jednak później uświadomiłem sobie, jak trudny jest ten zawód, jak wiele muszą oni pokonać trudności. Zabrakłoby mi odwagi. Walczyliśmy więc wspólnie o moje zostanie piłkarzem i dzięki pracy mojego taty, zrobiliśmy to. Szczęśliwej Barbórki wszystkim górnikom!”.


ŹRÓDŁO
David Villa
TAGI: David Villa Sánchez New York City FC Hiszpania Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.