France Football: Tak wyglądałaby Złota Piłka bez Ronaldo i Messiego

rok temu France Football: Tak wyglądałaby Złota Piłka bez Ronaldo i Messiego

„France Football” opublikował ciekawe zestawienie, w którym wskazał, jacy zawodnicy sięgnęliby po „Złotą Piłkę”, gdyby w plebiscycie nie uwzględniono Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo.

Ostatnie dziesięć lat w światowym futbolu zostało zdominowane przez Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. W czwartek Portugalczyk odebrał swoją piątą „Złotą Piłkę” i tym samym zrównał się w ilości tych nagród z Argentyńczykiem. 

„France Football” opublikował zestawienie, które wskazuje, jacy zawodnicy sięgaliby po tę nagrodę, gdyby pod uwagę nie brano wspomnianej dwójki. Jak się okazuje, tylko Neymar, Andres Iniesta i Xavi Hernandez byliby w stanie sięgnąć po to trofeum więcej niż jeden raz.

Na przestrzeni lat kibice niejednokrotnie domagali się przerwania hegemonii Crisitano Ronaldo oraz Lionela Messiego i przyznania nagrody innemu piłkarzowi. Łatwo wywnioskować, że zawodnicy często otrzymywaliby trofeum za szczególne osiągnięcia. Fernando Torres za udane Mistrzostwa Europy i bramkę w finale z Niemcami, Iniesta za gola w finale Mistrzostw Świata czy Franck Ribery za poprowadzenie Bayernu do triumfu w Lidze Mistrzów.

2008: Fernando Torres
2009: Xavi Hernandez
2010: Andres Iniesta
2011: Xavi Hernandez
2012: Andres Iniesta
2013: Franck Ribery
2014: Manuel Neuer
2015: Neymar
2016: Antoine Griezmann
2017: Neymar


ŹRÓDŁO
France Football
TAGI: Neymar Andrés Iniesta Luján Xavier Hernández Creus Hiszpania Anglia Fernando José Torres Sanz Manuel Neuer Franck Ribéry Antoine Griezmann Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.