Mocne słowa po porażce Chelsea. „Nie liczymy się już w walce o mistrzostwo”

12 miesięcy temu Mocne słowa po porażce Chelsea. „Nie liczymy się już w walce o mistrzostwo”

W sobotę Chelsea przegrała w lidze z West Hamem 0:1. Po ostatnim gwizdku rozczarowania nie krył menedżer „The Blues”, Antonio Conte.

Autorem jedynej bramki w sobotnich derbach był Marko Arnautović. Gracz „Młotów” trafił do siatki już w 6. minucie i Chelsea do samego końca meczu nie udało się odpowiedzieć na tego gola. Aktualny mistrz Anglii poniósł tym samym czwartą porażkę w tym sezonie.


- Opowiadanie o walce o tytuł mistrzowski jest dziwne, gdy chwilę temu przegrałeś. Zwłaszcza, jeśli to twoja czwarta porażka w 16 meczu. Gdy masz takie statystyki, nie możesz myśleć o mistrzostwie, tak mówi mi moje doświadczenie.


- Zaczęliśmy rozgrywki od przegranej z Burnley. Potem wygrał z nami Manchester City, choć akurat tę stratę punktów można w jakiś sposób wytłumaczyć. Ale gdy przegrywasz jeszcze ze znajdującym się na dole tabeli Crystal Palace czy teraz z West Hamem, który na ten moment też jest w kiepskim położeniu, oznacza to, że nie liczysz się w walce o mistrzostwo.

- Dzisiaj popełniliśmy mnóstwo błędów. Potrafiliśmy stworzyć też dobre okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy - przyznał Conte.

Co ciekawe przed mikrofonem
BeIN Sports Włoch wypowiedział się jeszcze dosadniej, stwierdzając, że „wyścig Chelsea po mistrzostwo nie tyle się zakończył, co tak naprawdę nigdy się nie rozpoczął”.


Chelsea już teraz traci 11 punktów do Manchesteru City, który przewodzi tabeli Premier League. Podopiecznych Pepa Guardioli w niedzielę czeka derbowy mecz z United. ŹRÓDŁO
Evening Standard I BeIN Sports
TAGI: Chelsea FC Anglia Antonio Conte Włochy West Ham United FC Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.