Hitzfeld: To nie wina Bosza, tylko transferów Borussii!

rok temu
Hitzfeld: To nie wina Bosza, tylko transferów Borussii!
fot. Wikipedia

Były trener między innymi Bayernu Monachium i Borussii Dortmund, Ottmar Hitzfeld, uważa, że to nie trener był winien słabych wyników Borussii Dortmund.

Ottmar Hitzfeld to jeden z najbardziej utytułowanych i zasłużonych niemieckich trenerów. Ma na koncie nie tylko krajowe trofea (m. in. siedem mistrzostw Niemiec), ale również dwa puchary Ligi Mistrzów, zdobyte z Borussią Dortmund (1996/1997) i z Bayernem Monachium (2000/2001). Dopóki osobiście nie zdementował tych plotek, spodziewano się że, na wzór Juppa Heynckesa w Bayernie, może on podjąć się poprowadzenia zespołu Borussii Dortmund do końca sezonu, aby dać szefostwu czas na znalezienie odpowiedniego następcy.

Kiedy zmiana na stanowisku trenera w Dortmundzie stała się faktem Hitzfeld postanowił skomentować tę decyzję i stanął w obronie zwolnionego Petera Bosza, wskazując tym samym na włodarzy klubu, jako głównych winowajców obecnego stanu rzeczy.

- Borussia potrzebuje zdecydowanie lepszych piłkarzy w formacji defensywnej. Trener przecież pracuje tylko z tymi zawodnikami, których ma do dyspozycji. Dla mnie to jest zupełnie oczywiste - jeśli Borussia chce coś poprawić, to przede wszystkim w obronie. Tam potrzeba zdecydowanie większej jakości!

Być może uwaga, na temat jakości obecnego składu BVB jest wskazówką, dlaczego utytułowany 68-latek tak zdecydowanie odrzucił możliwość powrotu na ławkę trenerską, jako opiekun zespołu z Signal Iduna Park.


ŹRÓDŁO
Sport1
TAGI: Ottmar Hitzfeld Niemcy Borussia Dortmund Trenerzy Peter Bosz Holandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.