Buffon pokrzyżuje plany Szczęsnego?!

rok temu
Buffon pokrzyżuje plany Szczęsnego?!
fot. Juventus FC

Według włoskich mediów Gianluigi Buffon rozważa przedłużenie umowy z Juventusem.

Gdy Wojciech Szczęsny podpisywał kontrakt z Juventusem, wydawało się, że plan wobec jego najbliższej przyszłości jest jasny. Polak miał w obecnym sezonie być zmiennikiem Gianluigiego Buffona, rozgrywając część spotkań w pierwszym zespole i ucząc się od doświadczonego Włocha. Latem przyszłego roku 39-latek miał przejść na emeryturę, a reprezentant Polski zostać podstawoym bramkarzem „Starej Damy”.

Jak się teraz okazuje, były zawodnik Arsenalu być może będzie musiał pogodzić się z rolą zmiennika także w kolejnym sezonie. Buffon pomimo 39 lat na karku nadal imponuje świetną dyspozycją w spotkaniach Serie A i myśli o przedłużeniu swojej kariery o kolejny rok. Jedynym warunkiem stawianym przez Włocha jest zapewnienie go przez przedstawicieli „Starej Damy”, że w kolejnych rozgrywkach nadal będzie ważnym ogniwem zespołu.

Buffon miał ujawnić swoje zdanie na temat przyszłości w rozmowie z dyrektorem sportowym Interu Mediolan, Piero Ausilio. Mimo wszystko prawdopodobieństwo przedłużenia umowy przez 39-latka jest bardzo małe. Mistrzowie Włoch szykują dla niego nową rolę i zawodnik po zakończeniu kariery ma zostać jednym z dyrektorów lub członków sztabu szkoleniowego Juventusu.

Kapitan „Starej Damy” w aktualnym sezonie rozegrał siedemnaście spotkań we wszystkich rozgrywkach, podczas których siedem razy zachował czyste konto.


ŹRÓDŁO
Mediasat Premium
TAGI: Gianluigi Buffon Wojciech Szczęsny Włochy Polska Juventus FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.