OFICJALNIE: Nowa praca Jacka Magiery

rok temu
OFICJALNIE: Nowa praca Jacka Magiery
fot. FotoPyk

Jacek Magiera znalazł zatrudnienie w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Drugiego stycznia 2018 roku Magiera rozpocznie pracę jako zastępca dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej. Jak informuje PZPN w oficjalnym komunikacie, trener „będzie uczestniczył w rozwoju trzech obszarów działalności związkowej: nadzorze nad reprezentacjami młodzieżowymi, udziale w kształceniu trenerów i w procesie szkolenia”. Magiera zajmie się koordynacją pracy reprezentacji od U-17 do U-20.

„W obszarze kształcenia trenerów Jacek Magiera będzie brał udział w zajęciach prowadzonych przez Szkołę Trenerów PZPN oraz w wykładach na kursokonferencjach trenerskich w Polsce. Jednocześnie dołączy do grupy oceniającej kursy trenerskie prowadzone przez WZPN.

W ramach swoich obowiązków trener Magiera będzie brał także aktywny udział w programach szkoleniowych PZPN: AMO, LAMO, ZAMO, Mobilne AMO oraz dołączy do zespołu odpowiedzialnego za tworzenie materiałów szkoleniowych w tym suplementy dla Narodowego Modelu Gry.” - czytamy również  w oświadczeniu.

40-letni Magiera pracował już w związku. W latach 2006-2007 był asystentem selekcjonera kadry do lat 18. Potem pełnił rolę asystenta w Legii Warszawa, w 2014 roku objął rezerwy, a dwa lata później Zagłębie Sosnowiec. W 2016 roku powierzono mu pierwszy zespół „Wojskowych”, z którym zdobył mistrzostwo Polski, jednak nie powiodło mu się w kwalifikacjach do europejskich pucharów 2017/2018 i został zwolniony.

Wcześniej jako piłkarz reprezentował barwy Rakowa Częstochowa, Legii, Widzewa i Cracovii. Jako junior występował w reprezentacji Polski.


ŹRÓDŁO
PZPN
TAGI: Oficjalnie Jacek Magiera Polska Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.