OFICJALNIE: Talent z Urugwaju w MLS!

rok temu
OFICJALNIE: Talent z Urugwaju w MLS!
fot. MLS

Diego Rossi został nowym zawodnikiem Los Angeles FC.

Utalentowany napastnik zasilił szeregi amerykańskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego i jednocześnie stał się drugim w historii najmłodszym „Designated Player” (piłkarz pozyskany z zagranicznego klubu) sprowadzonym do Major Soccer League. Pod tym względem numerem jeden na liście pozostaje Fabian Castillo, który w marcu 2011 roku przeniósł się z Deportivo Cali do FC Dallas mając 18 lat.

Włodarze Los Angeles FC nie ujawnili żadnych szczegółów związanych z transferem młodego zawodnika, ale według nieoficjalnych informacji, Club Atlético Peñarol na sprzedaży swojego wychowanka zarobi już teraz nieco ponad trzy miliony dolarów. Ta kwota po aktywacji wszystkich klauzul zawartych umowie piłkarza może jednak wrosnąć do nawet ośmiu milionów dolarów.

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy ogłosić fakt podpisania kontraktu z Diego Rossim. Mamy nadzieję, że będzie on cennym nabytkiem dla nas i całego MLS. Posiada wielki talent i cieszył się zainteresowaniem wielu klubów, ale zdecydował się, że swój kolejny rok w karierze wykona w Los Angeles - powiedział John Thorrington, dyrektor generalny LAFC.

- Diego jest młodym i niezwykle obiecującym zawodnikiem. W Peñarolu zdobył już spore doświadczenie. Jego umiejętności i sposób gry wpisują się w naszą filozofię budowania zespołu. Wierzymy, że w naszych szeregach jeszcze się rozwinie i stanie się światowej klasy piłkarzem - dodał Bob Bradley, szkoleniowiec amerykańskiego klubu, który w już wkrótce zadebiutuje w rozgrywkach Major Soccer League.

Młodzieżowy reprezentant Urugwaju od początku swojej przygody z seniorską piłką był związany z Club Atlético Peñarol i razem z tym zespołem zdążył już sięgnąć dwukrotnie po mistrzostwo kraju (2015/2016, 2017). 19-letni napastnik w obu tych sukcesach odegrał ważną rolę i wystąpił w finałowych spotkań decydujących o zdobyciu wspomnianych trofeów.

Diego Rossi mimo młodego wieku rozegrał łącznie 51 spotkań w barwach ekipy z Montevideo, w których strzelił trzynaście bramek oraz zanotował jedenaście asyst.

Utalentowany zawodnik jest dziesiątym zakontraktowanym piłkarzem przez Los Angeles FC. Przed nim umowy z tym klubem podpisali między innymi Carlos Vela, Laurent Ciman i Marcos Ureña.ŹRÓDŁO
Los Angeles FC
TAGI: Oficjalnie Diego Martín Rossi Marachlian Los Angeles FC Club Atlético Peñarol Urugwaj Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.