James Rodríguez: Z Lewandowskim mamy dziwny sposób komunikacji

rok temu
James Rodríguez: Z Lewandowskim mamy dziwny sposób komunikacji
fot. Wikipedia

James Rodríguez udzielił wywiadu kolumbijskiej telewizji, w którym opowiedział między innymi o tym, jak porozumiewa się z kolegami z Bayernu Monachium.

Kolumbijski ofensywny pomocnik przeszedł do Bayernu z Realu Madryt minionego lata na zasadzie dwuletniego wypożyczenia, za które niemiecki klub zapłacił 13 milionów euro. Mistrzowie Niemiec zastrzegli sobie ponadto prawo pierwokupu po upływie tego czasu. Kolumbijczyk nie ma łatwych początków w bawarskim zespole, bo choć nikt nie podważa jego umiejętności, to wciąż nękają go mniejsze lub większe urazy a sam zawodnik przeplata wyśmienite występy kompletnie bezbarwnymi.

W ostatnim czasie pojawiały się plotki, mówiące o zamiarze przyspieszenia powrotu do Madrytu przez Jamesa. Podsycił je jeszcze gwiazdor „Królewskich”, Cristiano Ronaldo, mówiąc mediom po porażce w Lidze Mistrzów z Tottenhamem, że odejście Kolumbijczyka jest jednym z powodów słabej formy Realu w tym sezonie. 

- Drużyna przechodzi teraz trudne chwile. W takich sytuacjach często mówi się rzeczy, których się nie powinno mówić. Real ma świetnych piłkarzy w kadrze i jestem pewien, że to będzie dla nich jeszcze  naprawdę dobry sezon. Mają wystarczającą jakość, żeby poradzić sobie z tymi problemami. Mam w Madrycie bardzo wielu przyjaciół i oglądam ich mecze, kiedy tylko mogę. Ciągle jestem w kontakcie z Sergio Ramosem, Karimem Benzemą, czy Marcelo - mówił kolumbijskiej telewizji piłkarz mistrzów Niemiec.

- Ja na ten moment myślę tylko i wyłącznie o Bayernie. Mam dwuletni kontrakt, jest mi tu dobrze i jestem naprawdę szczęśliwy. 

Król strzelców mundialu 2014 opowiedział również o najtrudniejszym zadaniu, z jakim przychodzi mu się zmierzyć w kraju mistrzów świata - nauce języka niemieckiego.

- Krok po kroku, uczę się kolejnych zwrotów, ale to bardzo trudny język. Codziennie spędzam godzinę na nauce niemieckiego. Ale radzę sobie, bo pięciu zawodników w drużynie i trener mówią po hiszpańsku! Z Lewandowskim porozumiewam się za pomocą bardzo dziwnej, specyficznej formy angielskiego. 


ŹRÓDŁO
SportBild | Marca
TAGI: James David Rodríguez Rubio Robert Lewandowski Bayern Monachium Niemcy Kolumbia Polska Real Madryt CF Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.