Polacy za granicą: Popis Szczęsnego [WIDEO]

rok temu
Polacy za granicą: Popis Szczęsnego [WIDEO]
fot. Juventus FC

Najbliższy okres nie będzie obfity w wydarzenia związane z występami polskich zawodnik na obczyźnie ze względu na panujące przerwy świąteczne i noworoczne w poszczególnych ligach.

Nie każdy z naszych rodaków może jednak w pełni nacieszyć się spędzeniem najbliższego czasu z rodziną przyjaciółmi ze względu na napięty terminarz. W szczególności dotyczy to Polaków występujących na Wyspach Brytyjskich i we Włoszech, gdzie czeka ich rozegranie jeszcze przynajmniej jednego meczu w grudniu.

Na swoją ostatnią obronę w tym roku z pewnością czeka Wojciech Szczęsny. Reprezentant „Biało-Czerwonych” w ostatnich tygodniach regularnie pojawia się w wyjściowym składzie Juventusu ze względu na kontuzję Gianluigiego Buffona. 27-letni bramkarz w znakomitym stylu zastępuje legendę „Starej Damy” i w efekcie coraz częściej słyszy się na Półwyspie Apenińskim, że powinien już na stałe zająć miejsce doświadczonego Włocha.

Te słowa nie są oczywiście przypadkowe. Szczęsny w trwających rozgrywkach wystąpił w dziesięciu meczach ekipy z Turynu i aż siedmiokrotnie zachował w nich czyste konto, a w ostatnim meczu uratował zwycięstwo Juventusowi nad Romą (1:0) w ostatnich sekundach spotkania, wygrywając pojedynek sam na sam z Patrikiem Schickiem.

Powoli stałym bywalcem naszych podsumowań staje się Adrian Mierzejewski. Doświadczony pomocnik rozegrał już kolejny świetny mecz z rzędu w barwach Sydney FC. Tym razem 31-letni piłkarz zdobył gola (wideo od 0:52) oraz zanotował asystę (wideo od 2:22) w starciu przeciwko Wellington Phoenix (4:1).

Zawodnicy podświetleni na pomarańczowo - zakończyli sezon.
Zawodnicy podświetleni na niebiesko - mają przerwą zimową w rozgrywkach.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Polacy za granicą Polska Wideo Wojciech Szczęsny Juventus FC Włochy Adrian Mierzejewski Sydney FC Australia Patrik Schick
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.