Piekarski: Wydaje mi się, że on wróci do Legii

rok temu
Piekarski: Wydaje mi się, że on wróci do Legii
fot. FotoPyk

Mariusz Piekarski wypowiedział się w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” na temat Stanisława Czerczesowa.

Rosyjski szkoleniowiec, który obecnie pracuje z rodzimą reprezentacją, w sezonie 2015/2016 był odpowiedzialny za wyniki Legii Warszawa. Czeczesow objął klub ze stolicy naszego kraju w trakcie rozgrywek i mimo słabej sytuacji legionistów, na koniec sezonu cieszył się z nimi z tytułu mistrzowskiego. Legia rozegrała w sumie pod wodzą słynącego z twardej ręki Rosjanina 35 meczów. 23 z nich wygrała, sześć zremisowała i tyle samo przegrała.


Przenosiny Czerczesowa do Warszawy były pomysłem właśnie Piekarskiego, który rosyjski rynek zna jak własną kieszeń. Menedżer opowiedział o kulisach zatrudnienia przy Łazienkowskiej 54-latka, a także przyznał, że jego zdaniem może on kiedyś wrócić do Warszawy.


- Jak przekonałem samego Czerczesowa? Uderzyłem w jego czułą strunę - ambicję. Są trenerzy, u których szczytem jest zdobycie Górki Szczęśliwickiej i tacy, u których limitem niebo. Stasiu należy do tej drugiej grupy. Powiedziałem mu: „Chcę pomóc przyjaciołom i znajomym z Legii. Mam przekonanie, że ze swoimi cechami, twardą ręką, zdecydowaniem i fachowością jesteś najlepszą osobą do wykonania tej misji, czyli wywalczenia przez Legię mistrzostwa i Pucharu Polski”.

- Stasiu dał się przekonać, przyleciał do Warszawy. Ale łatwo nie było, pierwsze rozmowy nie przyniosły efektu. Gdy po raz drugi zjawił się w stolicy, też nie szło zbyt gładko. O godzinie 23 od uczestnika rozmów dostałem króciutkiego SMS-a: „Pomóż”. Pojechałem, a kiedy w środku nocy wyjeżdżałem ze spotkania, Stasiu był już szkoleniowcem Legii. Nic więc dziwnego, że gdy oficjalnie podpisywał kontrakt, zaproszono mnie na ten moment i nikt nie wyganiał Piekarskiego, który przyszedł z flagami polską i rosyjską - powiedział agent.

- On ma duży sentyment do Legii, zresztą od czasu do czasu przypomina o tym w wywiadach. To nie kurtuazja z mojej strony, ale wydaje mi się, że prędzej czy później Stanisław do Legii wróci. Pod warunkiem, że dostanie ofertę - dodał Piekarski (cała rozmowa TUTAJ).ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Rosja Trenerzy Mariusz Piekarski Legia Warszawa Stanisław Czerczesow MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.