OFICJALNIE: Szczegóły transferu Tosuna

rok temu
OFICJALNIE: Szczegóły transferu Tosuna
fot. Everton

Beşiktaş przekazał informacje o szczegółach transferu Cenka Tosuna do Evertonu.

Turecki klub ujawnił wszelkie szczegóły piątkowego hitu transferowego z udziałem Cenka Tosuna. Everton po wielu miesiącach od straty Romelu Lukaku prawdopodobnie będzie mógł odetchnąć, bo nowy snajper uchodzi za prawdziwego specjalistę od zdobywania bramek.

Początkowo uważano, że kwota transferu wyniosła 27 milionów funtów (około 30 milionów euro), ale w rzeczywistości jest ona znacznie niższa, choć i tak rekordowa w historii ligi tureckiej. Ostatecznie Everton zapłacił bezpośrednio Beşiktaşowi 22 miliony euro. Tym samym jest to największy zarobek w historii jakiegokolwiek tureckiego zespołu od czasu sprzedaży przez Fenerbahçe Moussy Sowa do Al-Ahli za 16 milionów euro.

Jednak to dopiero początek zobowiązań. Everton pokryje również podatek od transakcji w wysokości 1,157895 miliona euro. Anglicy zapłacą także 500 tysięcy euro za każde 25 występów Tosuna w wyjściowym składzie w sezonie. Dla obecnych rozgrywek wystarczy, że będzie ich jednak tylko 10. Łączna kwota wypłat na tej podstawie wyniesie maksymalnie dwa miliony euro.

Jeżeli Everton zakwalifikuje się do Ligi Europy, to wypłaci Beşiktaşowi 500 tysięcy euro. W przypadku awansu do Ligi Mistrzów będzie to jednak już 750 tysięcy euro. Kolejne punkty odnoszą się do dyspozycji strzeleckiej Tosuna. Przez okres trwania umowy drużyna Liverpoolu będzie wypłacała Turkom 500 tysięcy za każdy sezon, gdy napastnik zdobędzie 15 bramek. Jeżeli strzeli ich 25, to kwota ta wzrośnie do miliona euro.

W przypadku, gdy Everton zdecyduje się na sprzedanie Tosuna do nowego zespołu, jest on zobowiązany do wypłacenia Beşiktaşowi 7,5 procent zysku z transferu. 


ŹRÓDŁO
KAP
TAGI: Beşiktaş JK Cenk Tosun Anglia Turcja Everton FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.