OFICJALNIE: Rewanż za Bakambu? Villarreal sprowadza napastnika z CSL!

rok temu
OFICJALNIE: Rewanż za Bakambu? Villarreal sprowadza napastnika z CSL!

Roger Martínez otrzyma szansę pokazania się w Europie i będzie reprezentować barwy Villarrealu.

W ostatnich dniach środowiskiem „Żółtej Łodzi Podwodnej” wstrząsnęła informacja o aktywacji klauzuli odejścia Cédrica Bakambu przez chińskie Beijing Guoan. Hiszpanie nie mogli nic zrobić, kiedy napastnik przystał na propozycję lukratywnego kontraktu na Dalekim Wschodzie, dlatego też natychmiast wzięli się za poszukiwanie następcy snajpera. Tego udało się znaleźć... w Chinach.

W miejsce reprezentanta Demokratycznej Republiki Konga trafi dotychczasowy snajper Jiangsu Suning, Roger Martínez. Pomocna w dokonaniu transferu okazała się wola samego gracza, który naciskał na swój klub, prosząc o możliwość gry w Europie. Chińczycy zgodzili się przystać na prośbę 23-latka i wydali już oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

„Po tym jak obie strony osiągnęły porozumienie, były już zawodnik Jiangsu Suning Roger Martínez oficjalnie dołączył do hiszpańskiego klubu Villarreal” - czytamy w oświadczeniu Chińczyków.

„Zawodnik zwrócił na siebie uwagę nie tylko kibiców, ale także wielu europejskich klubów. Aby mógł on grać w jednej z najlepszych europejskich lig, Jiangsu Suning udzieliło wsparcia, co ostatecznie doprowadziło do transferu. Dziękujemy Martínezowi za jego poświęcenie, za pomoc w osiąganiu wyznaczonych celów i wspaniałą grę! Życzymy powodzenia w nowym środowisku, na wyższym poziomie i abyś dalej pokazywał swój talent i siłę”.

Według dziennika „Marca” Villarreal musiał zapłacić za Kolumbijczyka 15 milionów euro.

Napastnik trafił do Chin w lipcu 2016 roku. Łącznie rozegrał 43 oficjalne spotkania, w których zdobył 20 goli. Dołożył do tego również sześć asyst.ŹRÓDŁO
Jiangsu Suning
TAGI: Oficjalnie Roger Beyker Martínez Tobinson Villarreal CF Jiangsu Suning FC Kolumbia Chiny Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.