Z Barcelony do Serie A?!

rok temu
Z Barcelony do Serie A?!

Obecnie Denis Suárez rozgrywa swój drugi od transferu powrotnego z Villarrealu sezon w Barcelonie. Nie ma jednak pewności, czy go dokończy.

Silne zainteresowanie hiszpańskim pomocnikiem wykazuje Napoli. Wiele prawdy jest w teorii, że drużyna Maurizio Sarriego może przegrać rywalizację o mistrzowski tytuł Serie A ze względu na mniejszą jakość ławki rezerwowych (nie mówiąc już o pogodzeniu rodzimych zmagań z występami na arenie międzynarodowej). Transfer Suáreza miałby poszerzyć możliwości i pozwolić zadbać o częstszą, niezaniżającą drużynowego poziomu gry, rotację w podstawowej jedenastce.

Przeprowadzka Suáreza do Neapolu wydaje się bardziej realna niż wcześniej z powodu noworocznego transferu Philippe Coutinho. W hierarchii zawodników aspirujących do gry w pierwszym składzie będzie on znajdował się wyżej od młodszego o dwa lata kolegi.

Suárez to ceniony przez Ernesto Valverde zawodnik, ale przy tak mocnej konkurencji na Camp Nou na większe możliwości rozwoju, jakie daje regularna gra, mógłby spoglądać z nadzieję przy przenosinach do Serie A. Warto dodać, że drużyna ze Stadio San Paolo okazała się odpowiednim miejscem dla wielu rodaków Suáreza. Od kilku sezonów z powodzeniem barwy Napoli reprezentują José Reina, Raúl Albiol czy José Callejón.

Trzeba pamiętać też o tym, że odejść ze stolicy Katalonii chciałby André Gomes, a Barcelona nie pozwoli sobie na utratę dwóch zawodników środka pola.

24-letni Suárez w tym sezonie zagrał w szesnastu meczach, ale przez zaledwie 848 minut. Strzelił trzy goli i zaliczył sześć asyst.

RADOSŁAW DĄBROWSKI


ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Denis Suárez Fernández FC Barcelona SSC Napoli Hiszpania Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.