Conte o transferze Van Dijka do Liverpoolu

rok temu
Conte o transferze Van Dijka do Liverpoolu
fot. FotoPyk

Antonio Conte potwierdził, że Chelsea oferowała 50 milionów funtów za Virgila van Dijka.

Transfer Van Dijka do Liverpoolu jest obok przeprowadzki Philippe Coutinho na Camp Nou najgorętszym dotąd tematem zimowego okienka transferowego. Wciąż nie milkną echa transakcji opiewającej na 75 milionów funtów. Na temat osoby holenderskiego obrońcy postanowił wypowiedzieć się szkoleniowiec Chelsea, Antonio Conte.

Według włoskiego trenera londyńczycy byli bardzo poważnie zainteresowani usługami defensora Southampton. Przeszkodą w realizacji transakcji okazała się być kwota potencjalnego transferu. Chelsea oferowała za van Dijka 50 milionów funtów. Na taką ofertę nie byli skłonni przystać przedstawiciele Southampton, a klub z zachodniego Londynu nie był w stanie dorównać Liverpoolowi. Potężny zastrzyk gotówki, jakim miał się okazać nieuchronny transfer Coutinho, pozwolił ekipie z Anfield zrealizować transakcję, która stała się najdroższym transferem obrońcy w historii.

Conte przyznał, że odejście Coutinho pozwoliło klubowi z Liverpoolu na przebicie oferty Chelsea: - W tym samym czasie przeprowadzili bardzo udaną sprzedaż. Jeśli oddajesz gracza za taką kwotę, masz potem wiele funduszy na wzmocnienie składu. Rynek transferowy nie jest prosty, szczególnie jeśli bierze się pod uwagę tak wysokie kwoty - stwierdził Włoch.

Formacja defensywna Chelsea nawet bez Holendra w swoich szeregach prezentuje się imponująco. Zespół prowadzony przez  Conte może się poszczycić drugą najlepszą defensywą w Premier League, ustępując tylko liderowi - Manchesterowi City.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Virgil van Dijk Chelsea FC Liverpool FC Antonio Conte Southampton FC Philippe Coutinho Coreira Anglia Włochy Trenerzy Holandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.