MEDIA: Nie tylko Emre Can. Juventus porozumiał się w sprawie pomocnika

rok temu
MEDIA: Nie tylko Emre Can. Juventus porozumiał się w sprawie pomocnika

„Corriere dello Sport” twierdzi, że Dennis Praet jest bardzo bliski przenosin do Juventusu.

Dyrektor wykonawczy mistrzów Włoch, Giuseppe Marotta, znany jest z tego, że zimowe okno transferowe wykorzystuje w zasadzie tylko do przeprowadzenia operacji, mających na celu uzupełnienie składu. Tej zimy turyńscy dyrektorzy są jednak bardzo aktywni w kontekście wzmocnień na przyszły sezon. Praktycznie uzgodnione są już przenosiny na Allianz Stadium Emre Cana z Liverpoolu, a dołączyć do niego może również Dennis Praet.

Nie jest tajemnicą, iż w ostatnich dniach doszło do spotkania między przedstawicielami Juventusu oraz Sampdorii. Działacze wymienili się opiniami na temat kilku zawodników, a „Bianconeri” orientowali się konkretniej w sytuacji niektórych graczy genueńczyków, w tym choćby Dawida Kownackiego. Priorytetem był jednak Praet, który za kilka miesięcy może przenieść się do „Starej Damy”.

„Corriere dello Sport” informuje, że strony prowadziły negocjacje, które zmierzają ku pozytywnemu zakończeniu. Utalentowany Belg ma zapisaną w kontrakcie klauzulę wykupu w wysokości 25 milionów euro, ale transfer ma opiewać na niższą kwotę. Kluby uzgodniły, że gotówka będzie stanowiła tylko część zapłaty za 23-latka, resztę ustalonej wartości pokryją karty zawodnicze młodych piłkarzy, którzy trafią z Juventusu do Sampdorii w ramach rozliczenia.

Transakcja zostanie sfinalizowana dopiero latem, kiedy pomocnik zakończy sezon w ekipie „Blucerchiatich”. Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, Praet może być drugim wzmocnieniem środka pola „Starej Damy” przed kolejną kampanią. Pierwszym ma być wspomniany wcześniej Emre Can, który po sezonie będzie dostępny za darmo. „Bianconeri” nie potwierdzili jeszcze jego pozyskania, ale wszystko wskazuje na to, że Can trafi właśnie do Turynu.

Praet trafił do Sampdorii w 2016 roku z Anderlechtu, który otrzymał za swojego wychowanka dziesięć milionów euro. Pomocnik mający ofensywne nastawienie, potrafiący grać również na skrzydłach, dobrze spisuje się na włoskich boiskach. Odgrywa istotną rolę w swoim zespole, a do tej pory wystąpił w 55 spotkaniach.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Dennis Praet Juventus FC UC Sampdoria Belgia Włochy
Zobacz również
Ramsey od lipca w Juventusie
9 godzin temu  
0
Porozumienie w sprawie Higuaína
10 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.