OFICJALNIE: Nowy napastnik Lecha!

rok temu
OFICJALNIE: Nowy napastnik Lecha!

Lech Poznań potwierdził pozyskanie Ołeksija Chobłenki.

Ukraiński napastnik został wypożyczony przez „Kolejorza” do końca sezonu z Czornomorca. Klub z Poznania zapewnił sobie opcję wykupu 23-letniego zawodnika.

Były młodzieżowy reprezentant swojego kraju jest wychowankiem Dynama Kijów. Napastnik nie zadebiutował jednak w jego pierwszym zespole, grając wyłącznie w rezerwach i będąc wypożyczanym do innych drużyn. Do Czornomorca trafił na początku właśnie na zasadzie wypożyczenia. W sumie od początku 2016 roku rozegrał dla niego 54 spotkania, w których strzelił 11 goli i zaliczył trzy asysty.

Szczególnie udana była dla niego runda jesienna obecnego sezonu. Chobłenko jest bowiem wiceliderem klasyfikacji najlepszych strzelców z ośmioma bramkami zdobytymi w 19 meczach na koncie.

- To zawodnik, który ma naciskać na Christiana Gytkjæra i rywalizować z nim o miejsce w składzie. To piłkarz o zupełnie innej charakterystyce i na tym nam też zależało. Dysponuje dużą szybkością, jest dynamiczny i nie unika gry w kontakcie. Nie jest powiedziane, że będzie zmiennikiem Christiana. Możliwe, że wygra walkę o miejsce w składzie i będzie naszym podstawowym zawodnikiem - powiedział wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.

- Moje pierwsze wrażenia są świetnie. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że ma świetnych zawodników i walczy o mistrzostwo. Patrzę na swoją przyszłość bardzo pozytywnie - przyznał z kolei sam zawodnik po przyjeździe do Poznania.

Lech poinformował, że jeśli zdecyduje się na jego transfer definitywny, Chobłenko zwiąże się z „Kolejorzem” trzyletnim kontraktem.

To trzeci zimowy transfer poznaniaków. Wcześniej potwierdzone zostały przenosiny do Poznania
Thomasa Rogne oraz Piotra Tomasika.ŹRÓDŁO
Lech Poznań
TAGI: Oficjalnie Polska Ukraina Lech Poznań Ołeksij Chobłenko Czornomoreć Odessa
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.