Football Leaks: Szokujące zarobki Messiego w Barcelonie

rok temu
Football Leaks: Szokujące zarobki Messiego w Barcelonie
fot. FC Barcelona

Dziennikarze Mediapart przedstawili w ramach „Football Leaks” sensacyjne informacje dotyczące zarobków Leo Messiego w Barcelonie.

Wynagrodzenie Argentyńczyka na Camp Nou regularnie rosło wraz z kolejnymi podpisywanymi przez niego umowami. Jak podaje „L'Equipe”, w 2012 roku zarabiał on w Katalonii 12 milionów euro. Od 2014 - 22,8 miliona euro. Pod koniec zeszłego roku Messi związał się z Barceloną nowym kontraktem i wydawało się, że jego zarobki od tego momentu wynoszą 40 milionów euro rocznie. Tak się wydawało...

Według 
„Football Leaks” Messi może liczyć na o wiele większe pieniądze, a konkretnie rzecz ujmując na ponad 100 milionów euro rocznie. Jego stałe wynagrodzenie to 71 053 846 euro. Do tego doszła premia za podpisanie umowy w wysokości 63,5 miliona euro oraz bonus lojalnościowy (pieniądze, które należą się zawodnikowi, jeśli nie opuści klubu przed upływem kontraktu) rzędu 70 milionów euro. 


Łącznie daje to 104 431 316 euro gwarantowanych zarobków. Dziennie Messi zarabia więc 286 140 euro, a co godzinę na jego konto spływa 11 922.

Do tego dochodzą kolejne bonusy. Jeśli Messi wystąpi w 60 procentach spotkań Barcelony w roku, otrzyma 1,9 miliona euro. Jest również dodatkowe 2,7 miliona za sięgnięcie po mistrzostwo Hiszpanii, a także premie związane z występami w Lidze Mistrzów. Biorąc pod uwagę wszystkie możliwe bonusy, Argentyńczyk może zainkasować 122 515 205 euro rocznie. To więcej niż wynosi budżet czwartego najbogatszego klubu we Francji - Olympique Marsylia (120 milionów euro).

Zdaniem 
„Football Leaks” Messi zarabia więc ponad dwa razy więcej niż Cristiano Ronaldo, który inkasuje w Realu Madryt 39,9 miliona euro.ŹRÓDŁO
Football Leaks I Mediapart I L'Equipe
TAGI: Finanse Pieniądze Argentyna Hiszpania Lionel Andrés Messi FC Barcelona Football Leaks
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.