Football Leaks: Szalony plan Realu Madryt na wykupienie Messiego

rok temu
Football Leaks: Szalony plan Realu Madryt na wykupienie Messiego
fot. FotoPyk

Latem 2013 roku Real Madryt sprowadził na Santiago Bernabéu Garetha Bale'a. Jak wynika z artykułu Mediapart opublikowanego w ramach „Football Leaks” nieco wcześniej „Królewscy” starali się zakontraktować... Leo Messiego.

Włodarze Realu mieli być w pełni gotowi na zapłacenie za Argentyńczyka 250 milionów euro, na którą to kwotę opiewała klauzula wykupu w jego kontrakcie z Barceloną. Samemu zawodnikowi chcieli zaoferować ośmioletnią umowę, która gwarantowałaby mu zarobki w wysokości 23 125 000 euro netto rocznie. Informacja o zainteresowaniu „Królewskich” dotarła do gwiazdora „Dumy Katalonii” i jego ojca poprzez prawnika, Iñigo Juáreza.

Jak czytamy, Real miał konkretny plan. Zakładał on wynajęcie odrzutowca, w którym prezydent madryckiego klubu, Florentino Pérez wraz z innymi przedstawicielami „Królewskich” miał negocjować z zawodnikiem i jego otoczeniem. Do tajnych rozmów miało dojść w powietrzu.

Madrytczycy kusili prowadzącego interesy swojego syna Jorge Messiego wysoką prowizją. Do tego mieli powiedzieć Messiemu, że wywrą odpowiednią presję na ówczesnym premierze Hiszpanii w sprawie podatkowych problemów zawodnika. Wspomniany Juárez temu zaprzecza, ale doniesienia w ramach „Football Leaks” neguje wiele osób, w które one uderzają.

Messi już w 2013 roku mógł więc kosztować więcej od Neymara, który kilka miesięcy temu przeszedł z Barcelony do Paris Saint-Germain za rekordowe 222 miliony euro. Ostatecznie do transferu Argentyńczyka jednak nie doszło. Po jakimś czasie Real zdecydował się pozyskać Bale'a, a sam Messi w 2014 roku podpisał nowy kontrakt z Barceloną.

TUTAJ przeczytacie o szokujących zarobkach Messiego w Barcelonie według „Football Leaks”.ŹRÓDŁO
Mediapart I Football Leaks
TAGI: Lionel Andrés Messi Real Madryt CF FC Barcelona Argentyna Hiszpania Football Leaks
Zobacz również
Malcom na wylocie z Barcelony
15 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.