Cadena SER: Cristiano Ronaldo odejdzie już latem?! Ambitny plan!

rok temu
Cadena SER: Cristiano Ronaldo odejdzie już latem?! Ambitny plan!
fot. Wikipedia

Real Madryt coraz poważniej podchodzi do pomysłu sprowadzenia Neymara.

Hiszpańscy dziennikarze twierdzą, że prezydent „Królewskich” Florentino Pérez ma wręcz obsesję na punkcie Neymara i nieustannie rozmyśla, jak mógłby go pozyskać. Kilka dni temu o planie sprowadzenia Brazylijczyka donosiła „Marca”, a teraz informacje o staraniach potwierdza „Cadena SER”. Z jedną znaczącą różnicą - do transferu miałoby dojść znacznie wcześniej niż się spodziewano.

Wcześniej podawano, iż Real nie chce zbytnio przeforsować sprawy i zamierza spokojnie poczekać nawet do 2019 roku, by przygotować się odpowiednio do negocjacji. Wygląda jednak na to, że Pérez nie ma zamiaru zwlekać. Prezydent mistrzów Hiszpanii widzi w operacji szansę na danie zespołowi nowego impulsu do działania, a przy okazji byłby to silny cios dla Barcelony, która straciła napastnika zeszłego lata.

„Los Blancos” doskonale zdają sobie sprawę, że w celu pozyskania snajpera konieczne będzie wyłożenie gigantycznych pieniędzy, ale nie zraża to działaczy z Santiago Bernabéu. Większym problemem jest postawa paryżan, którzy dopiero co sprowadzili gwiazdę na Parc des Princes i nie chcą się z nią rozstawać. Real jest jednak przygotowany również na to.

„Cadena SER” informuje, że działacze triumfatorów zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów chcą poświęcić Cristiano Ronaldo. Obecny sezon jest trudno zarówno dla Portugalczyka, jak i całego zespołu, a zarząd obawia się, że mimo przedłużonego nie tak dawno temu kontraktu, cykl z Cristiano w roli głównej dobiegł końca.

32-latek już wcześniej znajdował się na celowniku Paris Saint-Germain, dlatego Real zamierza to wykorzystać. „Królewscy” chcą zaproponować wymianę zawodników - Neymar przeniósłby się do stolicy Hiszpanii, a Cristiano do stolicy Francji. PSG mogłoby również liczyć na dużą dopłatę.

Co istotne, operacja nie jest planowana na przyszły rok, a na letnie okno transferowe. Według „Cadena SER”, Real zamierza poczekać do lipca, a po zakończeniu Mistrzostw Świata rozpocząć ostateczny atak, mający na celu dokonanie jednej z największych operacji transferowych w historii.ŹRÓDŁO
Cadena SER
TAGI: Neymar Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Real Madryt CF Paris Saint-Germain FC Portugalia Brazylia Francja Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.