Nowy nabytek Wisły Kraków o pobycie w byłym klubie: Piłkarze palili w szatni i przychodzili pijani na treningi

rok temu
Nowy nabytek Wisły Kraków o pobycie w byłym klubie: Piłkarze palili w szatni i przychodzili pijani na treningi

Nowy nabytek Wisły Kraków, Nikola Mitrović, w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” dość jednoznacznie wypowiedział się na temat czasu spędzonego w Chinach.

Serbski pomocnik jest jak dotąd jedynym zimowym wzmocnieniem „Białej Gwiazdy”. Rundę jesienną trwającego sezonu 31-latek spędził w rodzimym Napredaku Kruševac, w którym szkolił się jeszcze jako młody zawodnik. Jednokrotny reprezentant swojego kraju ma również na swoim koncie występy m.in. w Partizanie Belgrad, Wołdze Niżny Nowogród, Újpeście, Videotonie, Maccabi Tel-Awiw oraz Shanghai Shenxin.

W Chinach, które od pewnego czasu kojarzą się z niebotycznymi zarobkami piłkarzy tam trafiających, Mitrović grał w 2016 roku. Dla tamtejszego drugoliwogca z Szanghaju rozegrał on tylko cztery mecze. Jak Serb wspomina ten okres swojej kariery?  

- Tylko finanse się zgadzały. Wszystko inne było złe. Profesjonalizmu nie było wcale, a poziom piłki był tak niski, że byłem w szoku. Z Maccabi grałem w Lidze Mistrzów przeciwko Chelsea, rywalizowaliśmy w niezłej lidze izraelskiej, w której zawsze jest duża konkurencja. Gdy widziałem potem w Chinach, co prezentują sobą zawodnicy, którzy zarabiali tam ogromne pieniądze, nie mogłem w to uwierzyć. Zero profesjonalizmu. Zdarzało się, że piłkarze palili w szatni i przychodzili pijani na treningi. 

- Zastanawiałem się, co tam robię. Po przygotowaniach wróciliśmy do Chin i chciałem ściągnąć tam rodzinę. Klub zaczął robić problemy z wizą dla żony i syna, piętrzył trudności. Chciałem odejść, negocjowaliśmy, nie pozwolili mi trenować, potem chcieli zerwać kontrakt z mojej winy. Oddałem sprawę do FIFA i w końcu, przed kilkoma miesiącami, odzyskałem praktycznie wszystkie pieniądze z dwuletniego kontraktu, więc jeśli chodzi o finanse, jestem spokojny - przyznał Mitrović (cała rozmowa
TUTAJ).

Dodajmy, że Mitrović związał się z Wisłą półroczną umową z możliwością jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Chiny Serbia Nikola Mitrović Wisła Kraków Shanghai Shenxin
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.